Reklama

Co obejrzeć podczas kwarantanny? – 10 filmów na Amazon Prime

co obejrzeć podczas kwarantanny, koronawirus, 10 filmów na Amazon Prime, Życie jest piękne, Les Misérables: Nędznicy, Nędznicy, Hugh Jackman, Fantastic Mr. Fox, Fantastyczny Pan Lis, Powrót do przyszłości, Big Lebowski, Bękarty wojny, The Fountain, Suspiria, The Big Sick, Beautiful Boy, Amazon Prime, Amazon Prime filmy,

Amazon Prime oferuje wiele filmów, które możemy obejrzeć w czasie przymusowej lub dobrowolnej izolacji. Choć oferta dostępna w naszym kraju jest uboższa niż za granicą to i tak znajdzie się wiele pozycji do nadrobienia. Oto moja lista 10 filmów na Amazon Prime, które możecie obejrzeć.

Wielu z nas koronawirus zmusza do zostania w domu. Ale ten czas można spędzić na nadrobieniu lub przypomnieniu sobie kilku dobrych filmów, które znajdziemy na Amazon Prime.

Mój piękny syn (Beautiful Boy)

Reżyseria: Felix Van Groeningen

Obsada: Steve Carell, Timothée Chalamet, Maura Tierney, Amy Ryan i Stefanie Scott.

OPIS FILMU: “Mój piękny syn” opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

I tak cię kocham (The Big Sick)

Reżyseria: Michael Showalter

Obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter i Ray Romano

OPIS FILMU: Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

Suspiria

Reżyseria: Luca Guadagnino

Obsada: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth, Jessica Harper i Chloë Grace Moretz

OPIS FILMU: Amerykańska tancerka Susie Bannion (Dakota Johnson), udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloë Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc (Tilda Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

CZYTAJ TEŻ: Co obejrzeć podczas kwarantanny? – 10 filmów o epidemiach

Źródło (The Fountain)

Reżyseria: Darren Aronofsky

Obsada: Hugh Jackman, Rachel Weisz, Ellen Burstyn i Mark Margolis

OPIS FILMU: Reżyser “Requiem dla snu” oraz “Pi”, Darren Aronofsky przedstawia ponadczasową opowieść o krucjacie mężczyzny w poszukiwaniu “Drzewa życia”, które zapewni nieśmiertelność jego umierającej żonie. Znakomite kreacje laureatki Oscara Rachel Weisz  oraz Hugh Jackmana w połączeniu z urzekającą muzyką Clinta Mansella czynią ze “Źródła” jedną z tych niezapomnianych produkcji. Na przełomie tysiąca lat Tom Creo (Jackman) wiódł trzy życia, w XVI wieku jako konkwistador Tomas, w XXI wieku jako dr Tom Creo i w XXVI wieku jako astronauta. W każdym z nich miał tylko jeden cel – ocalić życie ukochanej kobiety. Zobacz jak naznaczony przez czas mężczyzna pojmuje znaczenie miłości, życia, człowieczeństwa oraz własnej śmiertelności.

Bękarty wojny (Inglourious Basterds)

Reżyseria: Quentin Tarantino / Eli Roth

Obsada: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, Michael Fassbender, Daniel Brühl i Diane Kruger

OPIS FILMU: Akcja “Bękartów Wojny” rozpoczyna się w okupowanej przez Niemców Francji, gdzie Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent) jest świadkiem egzekucji swojej rodziny z rozkazu nazistowskiego pułkownika Hansa Landy (Christoph Waltz).
Cudem unikając śmierci, Shosanna ucieka do Paryża, gdzie przyjmuje nową tożsamość, jako właścicielka i operatorka niewielkiego kina.

Tymczasem, gdzieś w Europie, porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje elitarną grupę żydowskich żołnierzy, których zadaniem ma być krwawy odwet na nazistach. Nazwani „Bękartami”, ludzie Raine’a łączą swe siły z pracującą dla aliantów aktorką Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) i wspólnie planują zamach na kluczowych przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy wszystkich zbiegną się w kinie, w którym także Shosanna zamierza dokonać własnej zemsty!

Big Lebowski (The Big Lebowski)

Reżyseria: Joel Coen

Obsada: Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore i Steve Buscemi

OPIS FILMU: Jeff Lebowski, (Jeff Bridges), dla wtajemniczonych Koleś, nigdy nie przestał być hippisem. Spędza czas słuchając muzyki, paląc trawkę i grając w kręgle z przyjaciółmi: Sobchakiem (John Goodman) i Donnym (Steve Buscemi). Pewnego dnia odwiedza go kilku ciemnych typów, którzy sugerują mu spłacenie długów za nijaką Bunny, ponoć jego żonę. Koleś nie przejąłby się tym zbytnio, gdyby nie zniszczony przez intruzów dywan. Dochodzi do wniosku, że został pomylony z innym Jeffem Lebowskim i postanawia dochodzić u niego odszkodowania. W ten sposób wkracza w świat wielkich pieniędzy, skrytych żądzy i rodzinnych tajemnic. Świat z boku może zabawny, ale w środku śmiertelnie groźny. Ale nie dla Kolesia i jego kumpli.

Fantastyczny Pan Lis (Fantastic Mr. Fox)

Reżyseria: Wes Anderson

Obsada głosowa: George Clooney, Meryl Streep, Jason Schwartzman, Bill Murray i Willem Dafoe

OPIS FILMU: “Fantastyczny Pan Lis” to film animowany w reżyserii Wesa Andersona, wykorzystujący technikę poklatkową. Pan Lis i jego żona wiodą spokojne rodzinne życie. Jednak po 12 latach idylli w Panu Lisie budzą się pierwotne instynkty. Zbiera złodziejską szajkę i zaczyna po zmroku napadać na pobliskie fermy drobiu. Farmerzy z małego miasteczka postanawiają pozbyć się wykradającego im zbiory przebiegłego lisa i wypowiadają wojnę rudemu drapieżnikowi. 

Powrót do przyszłości 1-3 ( Back to the Future Part I-III)

Reżyseria: Robert Zemeckis

Obsada: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Elisabeth Shue, Mary Steenburgen, Crispin Glover i Lea Thompson.

OPIS FILMU: Marty McFly (Michael J. Fox) jest typowym nastolatkiem, ale ma niezwykłego przyjaciela – doktora Emmetta Browna (Christopher Lloyd), który wynalazł wehikuł czasu. W nocy przed centrum handlowym dr Brown pokazuje swój wynalazek Marty’emu. Wygląda on jak udoskonalony samochód, a działa na pluton. Dr Brown zwędził go Libijczykom, którzy chcieli, aby zrobił im bombę atomową. Podczas eksperymentu terroryści zabijają doktora. Marty cudem uchodzi z życiem, ale przenosi się do roku 1955. Szukając dra Browna z lat pięćdziesiątych, natyka się na rodziców i zapobiega ich poznaniu. W wyniku tego może się nigdy nie urodzić. W drugiej części Doktor Emmett Brown wysyła Marty’ego i Jennifer do roku 2015, by zapobiegli rozpadowi swojej przyszłej rodziny. Zaś w zwieńczeniu trylogii zobaczymy jak Dr Brown wylądował na Dzikim Zachodzie w roku 1885. Jednak po dziewięciu miesiącach pobytu został zastrzelony. Na pomoc rusza mu Marty, ale sam popada w kłopoty. Jedynym dla nich wyjściem jest powrót do przyszłości. Niestety nie jest to możliwe, bo wehikuł ma przebity bak.

CZYTAJ TEŻ: Quarantunes – playlista Rity Wilson i Toma Hanksa z piosenkami od fanów

Les Misérables: Nędznicy (Les Misérables)

Reżyseria: Tom Hooper

Obsada: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Sacha Baron Cohen, Helena Bonham Carter i Eddie Redmayne.

OPIS FILMU: Nędznicy to bardzo plastycznie przedstawiona, na tle XIX-wiecznej Francji, porywająca opowieść o niespełnionych marzeniach, nieodwzajemnionej miłości, namiętnościach, poświęceniu i odkupieniu win ponadczasowe świadectwo siły ludzkich uczuć.

Były więzień Jean Valjean (Jackman), który niegdyś złamał zasady zwolnienia warunkowego i zniszczył swoje oficjalne dokumenty, od dziesiątek lat ścigany jest przez bezwzględnego inspektora policji – Javerta (Crowe). Po zmianie tożsamości, Jean Valjean zostaje merem miasta i właścicielem fabryki, w której pracuje wrażliwa dziewczyna o imieniu Fantine. Wkrótce wychodzi na jaw, iż ma ona nieślubne dziecko, co w konsekwencji doprowadza do upokorzenia kobiety i zwolnienia jej z pracy. Gdy właściciel fabryki dowiaduje się o nieszczęsnym losie Fantine, usiłuje jej pomóc i obiecuje opiekę nad jej małą córką Cosette. To zmienia jego życie na zawsze.

Życie jest piękne (La vita è bella/Life is Beautiful)

Reżyseria: Roberto Benigni

Obsada: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi i Giorgio Cantarini.

OPIS FILMU: Film opowiada historię obdarzonego bujną wyobraźnią i poczuciem humoru Guido Orefice, który zakochuje się w pięknej Dorze. Realizuje szalone pomysły, aby tylko zwrócić jej uwagę. Czyni to skutecznie i niedługo ją poślubia. Krótko cieszą się wspólnym życiem i swoim synkiem Giosué. Gdy przychodzi wojna, z uwagi na żydowskie pochodzenie, Guido z synem i wujem zostają zesłani do obozu koncentracyjnego. Dora jedzie za nimi z własnej woli.

Guido ukrywa synka w baraku. Chcąc mu oszczędzić traumatycznych przeżyć, rozpoczyna z nim szczególną grę. Wmawia synkowi, iż ich nowa rzeczywistość jest fikcyjna, a oni sami uczestniczą w zawodach, w których za tysiąc punktów można zdobyć nagrodę – czołg. W tym świecie niezwykłej gry strażnicy obozu muszą być okrutni, ponieważ im także zależy na uzyskaniu nagrody, więc chcą zniechęcić konkurentów do rywalizacji.