Reklama
aplikuj.pl

Co obejrzeć podczas kwarantanny? – 10 filmów o epidemiach

10 filmów o epidemiach, 28 dni później, co obejrzeć podczas kwarantanny, Contagion – epidemia strachu, epidemia, epidemia zombie, Filmy o epidemiach, koronawirus, Miasto ślepców, Opętani, Outbreak, Piję twoją krew, REC, Skrzyżowanie Kassandra, world war z, Zombie Express

Epidemia koronawirusa spowodowała zamknięcie kin a wielu z nas zmusiła do pobytu w domu. Każdy inaczej podchodzi do tego, co dzieje się na świecie. Dlatego zebraliśmy dla was 10 filmów o epidemiach, które możecie obejrzeć podczas kwarantanny.

Wielu z nas zastanawia się co będzie dalej z epidemią koronawirusa. Oczywiście można podejść do tego naukowo, ale gdzieś tam może pojawić się myśl, a co jeśli nie będzie tak różowo. Dlatego zebrałam dla was kilka filmów o epidemiach. Po ich obejrzeniu będziecie mogli powiedzieć, że u nas nie jest jeszcze tak źle. Uprzedzam jednak, że za zwiększenie strachu przed epidemią po seansie nie odpowiadam!

Oczywiście w zestawieniu nie zabraknie filmów o wirusach zmieniających w zombie. W końcu nie mamy pewności, czy koronawirus tego nie potrafi.

Epidemia (Outbreak)

https://youtu.be/fuuvllUlHCE

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Epidemii w reżyserii Wolganga Petersena. W obsadzie: Dustin Hoffman, Rene Russo, Morgan Freeman, Donald Sutherland i kilka innych znanych nazwisk.

OFICJALNY OPIS FILMU:

Mała wioska w Zairze pada ofiarą tajemniczego wirusa. Badania prowadzone przez pułkownika doktora Danielsa zostają przerwane.  Pomimo zatuszowania sprawy, do Stanów Zjednoczonych zostaje sprzedana małpa-nosiciel. Wkrótce mieszkańców kalifornijskiego miasteczka atakuje epidemia śmiertelnej choroby. Jak się okazuje, w posiadaniu szczepionki przeciwko tajemniczej chorobie jest armia amerykańska. Jej przedstawiciele nie zgadzają się jednak na jej użycie. Czy oznacza to wyrok śmierci na wszystkich mieszkańców miasteczka? Czy tajemnicza epidemia zagrozi całym Stanom Zjednoczonym?

Contagion – Epidemia strachu (Contagion)

Kolejny klasyk w tym zestawieniu. W obsadzie Marion Cotillard, Jude Law, Laurence Fishburne, Matt Damon, Gwyneth Paltrow i wiele innych sławnych nazwisk.

OFICJALNY OPIS FILMU:

Gdy pojawia się śmiertelny, przenoszony drogą powietrzną wirus, który może zagrozić całej ludzkości, środowisko medyczne na całym świecie próbuje znaleźć szczepionkę i powstrzymać szerzącą się panikę. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli. Naukowcy, wojskowi, Światowa Organizacja Zdrowia i zwykli cywile mobilizują się w poszukiwaniu lekarstwa, zanim będzie za późno.

Skrzyżowanie Kassandra (The Cassandra Crossing)

Coś dla fanów starszych filmów. Skrzyżowanie Kassandra z 1976 roku ma nawet polski akcent. W obsadzie, m.in.: Richard Harris, Martin Sheen i Sophia Loren.

OFICJALNY OPIS FILMU:

W pociągu jadącym z Genewy do Sztokholmu Jennifer (Sophia Loren) spotyka swojego byłego męża, znanego i szanowanego lekarza (Richard Harris). Gdy do pociągu wsiada pasażer (Lou Castel) zarażony groźną, tajemniczą chorobą, zaraża większość współpasażerów, którzy po krótkim czasie umierają. Siły Szybkiego Reagowania postanowiły „wysłać” pociąg do jednego z polskich miast, w którym pojazd i jego pasażerowie mają zostać poddani kwarantannie. Jednak na przeszkodzie stoi most zwany Kassandrą, który jest bardzo złym stanie technicznym. Pasażerowie obawiają się, że most może nie wytrzymać wagi pociągu i runąć.

28 dni później (28 Days Later)

OFICJALNY OPIS FILMU:

Dni są policzone.

Śmiertelnie niebezpieczny wirus wymyka się spod kontroli. Przenoszony poprzez krew powoduje u zainfekowanych morderczą agresję. W ciągu 28 dni kraj opanowuje epidemia, a nieliczni pozostali przy życiu za wszelką cenę starają się przerwać rozprzestrzenianie wirusa i ocalić przyszłość. Nie zdają sobie sprawy, że śmiertelny wirus nie jest jedynym grożącym im niebezpieczeństwem.

CZYTAJ TEŻ: Emilia Clarke chciałaby zagrać w czymś „głupiutkim” jak Avengers

Zombie Express (Train to Busan)

OFICJALNY OPIS FILMU:

Seok Woo jest przepracowanym menedżerem w dużej seulskiej korporacji. Odeszła od niego żona, a z córeczką ma chłodne relacje. W dniu urodzin dziewczynki Woo wybiera się z nią do mieszkającej w Pusan matki. Wsiadają do szybkiego pociągu KTX i ruszają w drogę. Tymczasem w kraju wybucha epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się koszmarem i dramatyczną walką o przetrwanie. „Zombie Express” tak jak większość wybitnych horrorów nie jest tylko filmem dostarczającym dobrą rozrywkę, lecz także skrywa w sobie głębszy przekaz – krytykę korporacyjnego establishmentu oraz opowieść o poświęceniu podczas apokalipsy.

World War Z

OFICJALNY OPIS FILMU:

Pewnego zwyczajnego dnia, podczas spokojnej jazdy samochodem, Gerry Lane i jego rodzina wpadają w olbrzymi korek. Lane, były śledczy ONZ szybko wyczuwa, że to z czym mają do czynienia nie jest zwykłą uliczną blokadą. Na niebie słychać policyjne śmigłowce, po ulicach krążą policjanci na motocyklach, a miasto pogrąża się w chaosie. Coś sprawia, że grupy ludzi wściekle atakują się nawzajem. Zabójczy wirus, który rozprzestrzenia się przez ugryzienie przemienia zdrowych ludzi w coś trudnego do zdefiniowania, dzikiego. Sąsiad zwraca się przeciwko sąsiadowi; pomocny nieznajomy nagle staje się niebezpiecznym wrogiem. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie z dnia na dzień, co wkrótce staje się światową pandemią.

Kiedy zarażeni przejmują światowe siły zbrojne i gwałtownie niszczą rządy państw, Lane zostaje zmuszony do powrotu do dawnego niebezpiecznego życia, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Rozpoczyna desperackie poszukiwania źródła epidemii i środków, które powstrzymają jej rozprzestrzenianie.

Piję twoją krew (I Drink Your Blood)

OFICJALNY OPIS FILMU:

Grupa hipisów-satanistów przybywa do małego miasteczka. Po tym jak członkowie bandy gwałcą młodą dziewczynę, jej dziadek postanawia się z nimi rozliczyć. Czciciele szatana dotkliwie biją go i podają mu LSD, kiedy zjawia się na ich terenie. Wtedy małoletni wnuczek poszkodowanego wpada na okrutny plan zemsty. Zakaża krwią chorego na wściekliznę psa placki przygotowane dla członków komuny. Ci, po spożyciu, jeden po drugim, zamieniają się w ogarnięte żądzą mordu bestie w ludzkiej skórze… 

REC

OFICJALNY OPIS FILMU:

Ekipa lokalnej telewizji towarzyszy brygadzie strażaków w ich nocnym dyżurze. Reportaż ma przybliżyć widzom pracę zawodowców – od zwykłych zadań, aż po chwile ekstremalnego ryzyka. Jednakże już przy pierwszej interwencji sytuacja wymyka się spod kontroli, a to co miało być rutynową procedurą zmienia się w piekło. Ekipa telewizyjna wraz z kilkoma strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Bohaterowie muszą stawić czoła czemuś przerażającemu i bezwzględnemu, czego nie potrafią nawet nazwać. Rozpoczyna się, cały czas rejestrowana przez kamerę, walka o przetrwanie.

CZYTAJ TEŻ: Reżyser Shang-Chi poddany kwarantannie. Co dalej z filmem Marvela?

Opętani (The Crazies)

OFICJALNY OPIS FILMU:

David jest szanowanym szeryfem w niewielkim miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Na jednym z meczy bejsbolowych na boisku pojawia się znany wszystkim mieszkaniec. Intruz jest uzbrojony w naładowaną strzelbę, którą celuje w szeryfa. Zmuszony do obrony szeryf zabija go. W innej części miejscowości mężczyzna podpala swój dom, w którym wcześniej zamyka na klucz własną żonę. Wkrótce całe miasto staje się areną krwawych wypadków i rozprzestrzeniającego się wśród mieszkańców szaleństwa. Rząd w celu powstrzymania niebezpiecznej epidemii wysyła do miejscowości oddziały wojskowe, aby zlikwidowały wszystkich zarażonych. David wraz z kilkoma mieszkańcami próbuje wydostać się z zagrożonej strefy. Przed nimi najdłuższa i najstraszniejsza noc w życiu.

Miasto ślepców (Blindness)

OFICJALNY OPIS FILMU:

Thriller o tajemniczej epidemii ślepoty, która dotknęła ludzkość, powstał na podstawie powieści noblisty Jose Saramago. W niewyjaśnionych okolicznościach mieszkańcy pewnego miasta tracą wzrok. Nagła choroba rozprzestrzenia się z taką prędkością, że wkrótce porzucone zostają wszelkie próby znalezienia lekarstwa, gdyż każdy kontakt z zarażonym powoduje utratę wzroku. Wśród ludzi wybucha panika. Władze są coraz bardziej bezradne, w obliczu szerzącej się epidemii decydują się odizolować chorych w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i poddać ich kwarantannie. Wraz z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów dramatycznie pogarsza się ich sytuacja. Stopniowo wyczerpują się zapasy jedzenia, zaczyna się walka o władzę. Jeden ze zbuntowanych pacjentów (Gael Garcia Bernal) posuwa się do niewyobrażalnej brutalności stając się samozwańczym przywódcą jednej z grup. Do szpitala trafia także kobieta (Julianne Moore), która pozorując utratę wzroku, postanawia towarzyszyć swojemu mężowi.