Reklama
aplikuj.pl

Ten gamingowy projektor ma lepsze odświeżanie od Waszego monitora

gamingowy projektor, projektor dla graczy, Optoma, projektor Optoma

Każdy wie, że ludzkie oko nie dostrzega wyższego od 30 FPS odświeżania, ale to nie powstrzymało Optoma od stworzenia rekordowego pod tym kątem projektora gamingowego o nazwie UHD50X.

Oczywiście nie bijcie mnie w komentarzach! Ta uwaga na temat FPSów była jedynie przytykiem do starych czasów, kiedy to trwały dyskusje na temat różnic pomiędzy 30, 60, a 120 FPSami. Każdy już teraz (mam nadzieję), że wie o jednoznacznym wpływie odświeżenia na płynność ekranu.

Dlatego tak wyjątkowy jest projektor UHD50X od Optoma skierowany do graczy, który jest pierwszym na świecie tego typu modelem, oferującym rozdzielczość 4K i odświeżanie na poziomie 240 Hz. Producent obiecuje ponadto żywe i bogate kolory, pozbawiony rozmycia seans i wyczyszczenie naszych kieszeni z 1599 dolców.

Czytaj też: Kolejne imprezy filmowe i serialowe odwołane z powodu koronawirusa

Częstotliwość odświeżania na poziomie 240 Hz w rozdzielczości 4K jest skierowana do graczy na PC, podczas gdy konsolowcy mogą cieszyć się 120 Hz w Full HD i 60 FPS w 4K UHD. Pod kątem opóźnienia ulepszony tryb dla graczy zmniejsza opóźnienie wejściowe do 25 milisekund w 4K przy 60 Hz i nawet do 15,7 ms w 1080p przy 240 Hz.

Projektor zaserwuje nam ekran o przekątnej 302,4 cali (o ile znajdziecie tak wielką pustą ścianę), a o jego jasność zadba lampa o 3400 lumenach ANSI i kontrast na poziomie 500000:1. Nie zabrakło obsługi ponad miliarda kolorów, standardu HDR10 i kompatybilności z Hybrid-Log Gamma.

Czytaj też: WIEDŹMIN. Historia fenomenu

Pozostałe kwestie tego cacka od Optoma uzupełniają dwa wejścia HDMI (jedno 2.0 z obsługą HDCP 2.2). Lampa powinna działać nawet do 15000 godzin, a na pokładzie znalazł się system audio o mocy 5 W.