Reklama
aplikuj.pl

2023 rokiem RPG? Kiedy zadebiutuje Avowed i Baldur’s Gate 3?

RPG

Poznaliśmy nowe informacje na temat dat premier dwóch gier RPG. Zapowiada się na to, że w przyszłym roku fani tego gatunku będę mieli co robić.

Rok 2023 rokiem RPG?

Komuś z Was brakuje przeogromnych tytułów na setki godzin, które wciągną Was w swoje rozbudowane światy z setkami zadań do ukończenia na kilka sposobów? Nie możecie się już doczekać eksploracji nowych światów? Cóż, wygląda na to, że wszyscy dostaniemy tego typu gry w 2023 roku.

Czytaj też: Hot Wheels Unleashed to hit, a Metro Exodus bije rekordy sprzedaży!

Baldur’s Gate 3 wciąż jest rozwijane w formie wczesnego dostępu na Steam i już teraz wiadomo, że produkcja zapewne zgarnie przy swojej premierze same 9 i 10. 88 procent ocen graczy na Steam jest pozytywna, więc Steam określa recenzje gry jako „Bardzo pozytywne”. To jeszcze nie koniec rozwoju tytułu, a deweloperzy niedawno wydali do gry siódmą, ogromną aktualizację, której najważniejszym punktem jest dodanie klasy barbarzyńcy.

Gra w pełni zostanie jednak ukończona dopiero w 2023 kiedy to opuści Early Access. Tytuł powstaje od 2020 roku.

Jeden z informatorów podaje jednak, że to nie ostatnia produkcja RPG, która może zadebiutować w 2023 roku. Okazuje się, że ogłoszone w 2020 roku Avowed również może trafić wtedy do sprzedaży. Tytuł powinien pojawić się w pierwszym lub drugim kwartale.

Starfield też 2023?

Teoretycznie Starfield również jest grą, która może zadebiutować w 2023 roku. Produkcja oficjalnie ma mieć premierę 11 listopada 2022, ale jak wiadomo opóźnienia gier się zdarzają, więc i tutaj może się okazać, że zagramy w 2023.

Czytaj też: Grid Legends sprawdzicie za darmo przed premierą

Jeśli jednak data premiery zostanie podtrzymana, to zapewne i tak wiele osób skończy produkcję dopiero w 2023. Wybór gry RPG, w której chcemy się bawić będzie wkrótce naprawdę trudny, a pamiętajmy jeszcze, że zarówno Starfield, jak i Avowed trafią na premierę do Xbox Game Pass. No i nie wiadomo, czy Microsoft nie skusi się także na wprowadzenie Baldur’s Gate 3 do swojej oferty…