Reklama
aplikuj.pl

Hot Wheels Unleashed to hit, a Metro Exodus bije rekordy sprzedaży!

metro exodus

Embracer Group przedstawiło swój raport finansowy. Dowiadujemy się z niego kilku rzeczy na temat sprzedaży poszczególnych gier oraz tego, jak poradziły sobie one na rynku w stosunku do oczekiwań. Metro Exodus to hit!

Metro Exodus na topie

Koch Media, która ma nawet swój lokalny oddział w Polsce, a nasi gracze kojarzą firmę z licznych spolszczeń gier (w tym Disco Elysium), jest oczkiem w głowie Embracer Group. Gry od tej grupy sprzedają się naprawdę dobrze i z wydanych pozycji tylko jedna nie spełniła oczekiwań wydawcy.

W raporcie czytamy o fantastycznym sukcesie Hot Wheels Unleashed, które trafiło do miliona graczy w kilka miesięcy. Sam też polecam grę – to naprawdę solidne wyścigi, które jednak czasem przesadzają z poziomem trudności. Ale warto tytuł mieć na oku!

Czytaj też: Analiza Cyberpunk 2077 na PS5. Czy taka gra spełniłaby oczekiwania?

Inną marką, która cieszy się dużą popularnością jest seria Metro. Jak się dowiadujemy – Metro Exodus, czyli ostatnia produkcja wydana pod tą marką, trafiło do sześciu milionów graczy. Duży wzrost popularności gry nastąpił po wydaniu jej edycji na PlayStation 5 i Xbox Series X. Sam żałuję, że nie grałem na aktualnej generacji konsol, tylko na PS4. Tytuł chodził po prostu koszmarnie, a ponowne wczytywanie po śmierci trwało kilka minut!

Co ciekawe, Embracer Group zauważa wzrost popularności Saints Row The Third: Remastered. Osobiście mnie to nie dziwi. Po zapowiedzi nowego Saints Row sam sięgnąłem po Saints Row The Third: Remastered, które często można dostać za kilka dyszek i… bawiłem się doskonale! Koch Media ogłosiło również, że przeznaczone na VR After The Fall spełniło oczekiwania, ale Chorus – nie. Być może dlatego wydano teraz wersję demonstracyjną tej produkcji.

Pozostałe gry Embracer Group

Czego dowiedzieliśmy się o pozostałych grach, które należą do Embracer Group? Deep Rock Galactic, Valheim oraz Satisfactory cały czas przebijają oczekiwania wydawcy, a Little Nightmares 1 oraz Little Nightmares 2 przynoszą swoim twórcom masę zysku.

Czytaj też: Nowy mod do Dying Light 2 poprawia grafikę oraz mnoży zombiaki

Saber Interactvive i ich World War Z, Insurgency Sandstorm, Snowrunner czy porty innych gier (Wiedźmin 3 na Nintendo Switch) wciąż radzą sobie doskonale, zapewniając firmie stałe źródło pieniędzy. Deweloperzy pracują teraz nad grą AAA oraz wieloma mniejszymi projektami.

W skład Embracer Group wchodzi również Gearbox. Jak się okazuje – również i Borderlands, Godfall oraz Risk of Rain okazały się tytułami, które sprzedają się dobrze po swojej premierze. Borderlands 3 dobiło już do 15 milionów sprzedanych egzemplarzy.