WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

32-rdzeniowy Ryzen Threadripper 2990X za 1509€

O procesorze AMD Ryzen Threadripper 2990X mówiło się sporo w tym miesiącu. Poruszaliśmy nie tylko jego specyfikację, ale również wydajność, która dosłownie powala na kolana. Innymi słowy – godny produkt na miano króla segmentu HEDT. Ostatecznie więc wszystko rozbija się o jego cenę, którą AMD powinno wbić szpilę w ofertę Intela… a tak się składa, że do sklepu zawitała właśnie oferta jego sprzedaży.

Właśnie tak – AMD Ryzen Threadripper 2990X pojawił się właśnie na stronie Cyberport.de. Ten sklep listuje go w cenie 1509€, co stanowi około 650 euro więcej, od przedstawiciela poprzedniej generacji Threaderipperów, czyli modelu 1950X. Swoją drogą dorwiecie go w najniższej cenie w historii. Tak czy inaczej, cena wydaje się usprawiedliwiona – dwa razy więcej rdzeni i wątków za prawie dwukrotnie wyższą kwotę. Miażdży to jednocześnie propozycje HEDT Intela. Warto jeszcze wspomnieć, że w ramach nowego układu możemy liczyć na wyższe taktowanie, wydajność cieplną i usprawnione mechanizmy. Wszystko dzięki technologii 12nm i ulepszonej architekturze Zen (Zen+).

2990X, CPU, Ryzen Threadripper 2990X, Ryzen Threadripper, procesor, cena, wydajność, sklep, oferta, AMD

Samą ofertę nie mozemy oczywiście brać jako stuprocentowe źródło informacji – na takie coś musimy poczekać z oficjalną zapowiedzią, ale i tak ta akcja jest jednak dla mnie odrobinę dziwna. Mowa bowiem o zamieszczonej specyfikacji poniżej, która ma w sobie cechy modelu 1950X oraz 2990X. Czy to błąd sklepu, zwyczajny fake, czy może wypełnienie informacji „na szybko”, jak w przypadku ostatnich wymagań sprzętowych Battlefielda V?

Źródło: cyberport.de