Reklama
aplikuj.pl

Jedyny w swoim rodzaju Scott Scale rower szutrowy dla rowerzystów górskich

niestandardowy Scott Scale, rower szutrowy dla rowerzystów górskich, Scott Scale,

Niejaki Gustav Gullholm stworzył specjalny rower do pokonywania dróg szutrowych, ale specjalnie z myślą o rowerzystach górskich. Dlatego właśnie jednorazowy rower Scott Scale jest taki wyjątkowy.

Scott Scale bazuje na zmodernizowanej ramie roweru górskiego Scott Scale 910 hardtail z włókna węglowego, którą wykończono żółto-białą farbą w stylu retro lat 90. Zamiast opuszczanej kierownicy obecnej w większości rowerów gravelowych, Gullholm wybrał jednoczęściową kombinację płaskiej kierownicy i mostka Syncros Fraser iC SL z włókna węglowego. Kierownicę wzmocnił, a następnie w kontrowersyjny sposób wywiercił w niej otwory, aby można było poprowadzić do niej przewody hydraulicznych hamulców Trickstuff Piccola Carbon.

Czytaj też: Z motocykli na eBike. Firma MV Agusta ujawniła elektryczne rowery Amo

Niestandardowy Scott Scale zgarnia sporo uwagi na Pinkbike

Idąc dalej, ten rower szutrowy dla rowerzystów górskich wyposażono w koła Biturbo RS bazujące na sześciu „szprychach” z włókna węglowego, wokół których owijają się 29-calowe opony Continental SpeedKing RaceSport. Są przy tym wyposażone w piasty DT Swiss, a resztę elementów składowych Scott Scale dopełnia suport Kogel z ceramicznymi łożyskami, tylna przerzutka SRAM z kasetą Kogel Kolossos o powiększony zębatkach dla mniejszego tarcia łańcucha i pedały zatrzaskowe Xpedo M-Force 8Ti. Wszystko to waży zaledwie 7,5 kilogramów.

Czytaj też: Oto Fiido X. Tani i lekki składany rower elektryczny

Czytaj też: Elektryczny składany rower Fiido X w szczegółach. Materiał promocyjny zachwyca

Tak też powstał szutrowy rower Scott Scale o minimalistycznym wyglądzie i elementach charakterystycznych dla modeli górskich. Nie kupicie go jednak, bo to jednorazowy, niestandardowy projekt.