Reklama
aplikuj.pl

Najdroższa Supra w historii marki. Oto Toyota Supra A91-CF Edition

Najdroższa Supra, Toyota Supra A91-CF Edition

Jeśli mowa o oficjalnych i nowych modelach kultowego sportowego coupe Toyoty, to najdroższa Supra w historii marki właśnie ujrzała światło dzienne. To wyjątkowy model Supra A91-CF Edition, który do dealerów trafi tej jesieni.

Chociaż oficjalnie cena modelu Supra A91-CF Editiona pozostaje nieznana, to CarsDirect w swoich przewodnikach po zamówieniach najpewniej przypadkowo wyjawił, że na ten model trzeba będzie wydać 64275 dolarów z opłatą rzędu 995$ za dostawę. Oczywiście Toyota Supra A91 Carbon Fibre Special Edition na 2022 rok modelowy nie jest zwykłym dwumiejscowym sportowym coupe.

Czytaj też: Zakaz sprzedaży spalinowych samochodów w Europie przyspieszony?

Nadchodzi Toyota Supra A91-CF Edition i najpewniej będzie to najdroższa Supra marki

Tutaj warto wspomnieć o Supra A91 Edition 2021, która to jest obecnie sprzedawana w cenie 55990 dolarów. To na jej podstawie ma powstać specjalne wydanie CF, które to obejmuje lżejsze nadwozie i bardziej ostry charakter za sprawą odsłoniętych elementów z włókna węglowego (to buduje przednie wargi, tylny spojler, boczne panele wahaczy, tylne i boczne kanały powietrza). Obok tego ta najdroższa Supra sięgnie również po zestaw 19-calowych felg, które są dostępne wyłącznie w matowej czerni, a także przerobioną czerwono-czarną kabinę z akcentami z włókna węglowego.

Czytaj też: Elektryczny pickup Ram 1500 z datą premiery

Wspomniane 64275$ sprowadza się do ceny bez żadnych dodatków, bo razem z nimi ta może sięgnąć nawet 68000$. To sprawia, że ta nieoficjalnie najdroższa Supra, jaką będzie można oficjalnie kupić u dealera, kosztuje około 55 procent więcej niż bazowa Supra 2.0 z 2021 roku. Cenę dodatkowo podbija fakt, że w Ameryce Północnej (bo to tam sprzedaż ma ruszyć) powstanie tylko 600 egzemplarzy tego wyjątkowego, odchudzonegomodelu.