Reklama
aplikuj.pl

Odświeżony Volkswagen Jetta GLI wyszpiegowany po raz pierwszy

Odświeżony Volkswagen Jetta GLI wyszpiegowany, Odświeżony Volkswagen Jetta GLI, Volkswagen Jetta GLI

Obecny VW Jetta GLI zadebiutował na Chicago Auto Show 2019, więc nic dziwnego, że marka już przygotowuje stosowne ulepszenie. Tak się bowiem składa, że to już pewne, bo po raz pierwszy odświeżony Volkswagen Jetta GLI został uchwycony w testach na drogach publicznych przed swoim debiutem oczekiwanym w trzecim kwartale bieżącego roku.

VW jednak nie miał zamiaru bawić się w specjalny kamuflaż i dlatego odświeżony Volkswagen Jetta GLI pokazał się nam w praktycznie swojej finalnej krasie. Widzimy więc, że inżynierowie, rozwijający lifting Jetta GLI dodali tylko na jego nadwoziu maleńki przedni rozdzielacz pod konsolą, powiększyli wzór siatki w dolnym otworze oraz nowy emblemat marki na niezmienionej górnej maskownicy. 

Czytaj też: Nadchodząca Mazda CX-5 nowej generacji z pierwszymi szczegółami

Odświeżony Volkswagen Jetta GLI 2022

Na tyle odświeżony Volkswagen Jetta GLI otrzymał znacznie bardziej widoczną maskownicę wykończoną na wzór plastra miodu, obejmującą częściowo oba wyloty układu wydechowego. Te rury są na ten moment zbyt mizerne, żeby wypełniały przewidziane na nie luki, więc zapewne tutaj VW ma jeszcze trochę pracy. Z kolei przyklejone na tyle czerwone paski w formie zwyczajnej taśmy sugerują, że możemy oczekiwać większych zmian na tyle tego odświeżenia.

Czytaj też: Najdroższa Supra w historii marki. Oto Toyota Supra A91-CF Edition

Wewnątrz z kolei najpewniej Volkswagen nie zaszaleje i postawi na prostą aktualizację systemu infotainment, czy poprawę tapicerki. Pod maską nadal będzie też zapewne czterocylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 litra, który zapewnia do 231 koni mechanicznych (170 kilowatów) mocy i 350 Nm momentu obrotowego. Połączony będzie z kolei albo z siedmiobiegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów, albo z sześciobiegową manualną.