Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzi nowy crossover PHEV. Chodzi o Alfa Romeo Tonale

Nadchodzi nowy crossover PHEV, Alfa Romeo Tonale PHEV

Będąca pod parasolem koncernu Stellantis marka Alfa Romeo jest już skazana na elektryczną przyszłość, którą koncern niedawno zapowiedział. Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, że szanse na hybrydę Alfa Romeo Tonale w wydaniu PHEV są już stuprocentowe. 

Alfa Romeo Tonale jako kolejny nowy crossover PHEV na rynku

Tym razem to nie firma, a koncern Stellantis wydał bezpośrednie potwierdzenie, że Tonale trafi na rynek z układem napędowym typu PHEV. Ujawniono to podczas specjalnego spotkania w fabryce, gdzie Tonale będzie powstawać, gdzie spotkał się m.in. CEO marki, Jean-Philippe Imparato z zarządem.

Czytaj też: Zwiastun Legende Automobiles Turbo 3 zapowiada wskrzeszenie ikonicznej marki

W komunikacie, który pojawił się przy okazji ogłoszenia tych odwiedzin, wyjawiono, że znajdujący się „pod” modelem Stelvio Tonale będzie pierwszym hybrydowym modelem typu plug-in w asortymencie Alfy Romeo.

Czytaj też: Solny sposób pozyskiwania litu Tesli opatentowany. Cena niższa o 33%

Na ten moment możemy tylko spekulować, jak wygląda Tonale od Alfa Romeo, ale zdjęcia szpiegowskie prototypów jasno wskazują, że będzie miał wiele wspólnego w kwestii nadwozia z Tonale Concept z 2019 roku. Swoją premierę zaliczy z kolei w pierwszym kwartale 2022 roku i trafi do europejskich salonów w czerwcu tego samego roku.