Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun Legende Automobiles Turbo 3 zapowiada wskrzeszenie ikonicznej marki

Zwiastun Legende Automobiles Turbo 3, Legende Automobiles Turbo 3, Turbo 3

Firma Legende Automobiles ujawniła, że powraca, a wraz z nią powróci jeden z najbardziej unikalnych hot-hatchy w historii, który doczekał się wyjątkowego pierwszego (Turbo 1) i drugiego wydania (Turbo 2). Nadszedł więc czas na „trójkę”, co potwierdza zwiastun Legende Automobiles Turbo 3.

Turbo 1 oraz Turbo 2 były specjalnymi wydaniami odpowiadających im modeli Renault 5, ale zupełnie odmiennych, bo stricte sportowych i nastawionych na zapewnianie radości za kółkiem. Wystarczy tylko przypomnieć, że Turbo 1 unikał układu z silnikiem z przodu i napędem na przednie koła, stawiając na konfigurację z silnikiem umieszczonym centralnie i napędem na tylne koła.

Czytaj też: Nowy szef Jaguara o tym, dlaczego przekreślił luksusowego sedana XJ

Legende Automobiles Turbo 3 na zwiastunie. Klimat dawnych lat utrzymany, a charakter Renaulta 5 spotęgowany

Dziś może już stworzone na nowo Legende Automobiles nie podlega bezpośrednio Renaultowi, ale nadal chce tworzyć sportowe wydanie jego kultowego modelu. Wprawdzie początkowo współzałożyciel firmy, Alan Derosier, zamierzał pracować nad Porsche 911, ale zniechęcił się do tego przez konkurencję i finalnie zdecydował się na opracowanie Renault 5 Turbo 3.

Czytaj też: Nadchodząca Mazda CX-5 nowej generacji z pierwszymi szczegółami

Powyżej możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia w formie zwiastunu, przedstawiające naturalną ewolucję samochodu rajdowego z lat 80. ubiegłego wieku. Klimat ubiegłych lat ewidentnie jest tutaj zawarty, a z pozoru nadchodzący Legende Automobiles Turbo 3 zupełnie nie przypomina najnowszego Renaulta 5, bo zacieniona grafika wystarcza, żeby podejrzeć, jak wielu zmian się doczekał.

Czytaj też: Najdroższa Supra w historii marki. Oto Toyota Supra A91-CF Edition

Widać wzmocnione błotniki z przodu i z tyłu, duże skrzydło, nowoczesne oświetlenie LED, parę kwadratowych końcówek wydechu wbudowanych w szeroki tylny dyfuzor i wielkie kanały powietrzne, przez które możemy patrzeć na szerokie koła. Legende Automobiles Turbo 3 ewidentnie będzie przykuwać uwagę.