Reklama
aplikuj.pl

Solny sposób pozyskiwania litu Tesli opatentowany. Cena niższa o 33%

Produkcja ogniw bateryjnych 4680, produkcja 4680 Tesli, produkcja ogniw 4680

Najnowszy patent przypomniał nam o wspomnianym podczas ostatniej imprezy Battery Day sposobie pozyskiwania litu Tesli, a dzięki serwisowi Electrek możemy dowiedzieć się teraz więcej na jego temat.

Na prezentacji pokazywanej przez imprezy Battery Day Tesla pokazała slajd pod tytułem „Dostęp do jeszcze większej ilości litu”. Wspomniano na nim o nowym sposobie pozyskiwania litu, bo bezkwasowej ekstrakcji solą, co Musk skomentował krótko, jako „używanie soli kuchennej do ekstrakcji litu z rudy”.

Czytaj też: Zwiastun Legende Automobiles Turbo 3 zapowiada wskrzeszenie ikonicznej marki

Solny sposób pozyskiwania litu Tesli doczekał się patentu

Jest to związane z dążeniem do obniżenia cen elektrycznych samochodów, których głównym kosztem są właśnie akumulatory składające się z wielu setek ogniw. Podczas wystąpienia wskazano, że ten nowy proces może obniżyć koszty o ponad 30%, a starszy wiceprezes ds. inżynierii w Tesli, Drew Baglino stwierdził, że Tesla opracowała już ten nowy proces ekstrakcji i może on „spowodować 33% redukcję kosztów litu”.

Czytaj też: Nadchodzi konkurencyjny dla Tesli elektryczny samochód Artemis Audi

Wspomniane nowości prosto od Muska udostępnił serwis Electrek, z którym szef Tesli się skontaktował. Jak czytamy:

Jaki jest najlepszy sposób na pozyskanie rudy i wydobycie litu w sposób przyjazny dla środowiska? Przyglądaliśmy się temu z podstawowego, fizycznego punktu widzenia, a nie tylko tak, jak to zawsze robiono. Odkryliśmy, że możemy użyć soli kuchennej, czyli chlorku sodu, aby zasadniczo wydobyć lit z rudy. Nikt wcześniej tego nie zrobił, zgodnie z moją wiedzą.

– wyjawił Elon Musk.

Czytaj też: Elektryczny pickup Ram 1500 z datą premiery

Z kolei sam ujawniony patent Tesli odnosi się do głównych obaw i problemów związanych z obecnym procesem ekstrakcji. Zawiera też wszystkie szczegóły dotyczące tej nowej metody, która jest potencjalnie lepszą opcją.