Reklama
aplikuj.pl

Płyta główna EVGA Z590 Dark już w sprzedaży

Płyta główna EVGA Z590 Dark, EVGA Z590 Dark

Wreszcie doczekaliśmy się rynkowego debiutu (ten papierowy miał już miejsce w przeszłości) nowej płyty dla procesorów Intel z górnej półki. W grę wchodzi bowiem płyta główna EVGA Z590 Dark.

EVGA Z590 Dark jest płytą z najwyższej półki, co widać nie tylko po cenie, wynoszącej 599 euro, ale też samym wyglądzie. Nie mówię tutaj o tym, że imponuje pod kątem projektu, a zaawansowania, bo na jej laminacie w formacie eATX rozstaw poszczególnych elementów na górnej części jest zupełnie odmienny względem tego, co zwykle możemy zaobserwować nawet na innych płytach HEDT.

Czytaj też: MSI Optix G273QPF, czyli monitor z matrycą Rapid IPS

Jako potwór do OC, EVGA Z590 Dark bazuje na 10-warstwowym laminacie i zapewnia procesorowi zasilanie poprzez 21-fazową sekcję chłodzoną w ciekawy sposób, co tyczy się też chipsetu Z590. Postawienie na dwa sloty DDR4 (do 5333 MHz+ & 64 GB)nie jest przypadkiem, bo taka konfiguracja wspomaga overclocking.

Czytaj też: Looking Flass Factory ulepszyło profesjonalne holograficzne wyświetlacze

Wchodząc w szczegóły, EVGA Z590 Dark obsługuje karty graficzne na PCIe 4.0 w SLI, oferuje trzy złącza M.2 na dyski NVMe, osiem portów SATA, dwie karty sieciowe 2,5 Gb/s i WiFi 6/BT 5.1, 7.1-kanałowy dźwięk HD i dwa dedykowane gniazda wentylatorów do radiatorów chłodzeń AIO.

NAGŁÓWEK