Reklama
aplikuj.pl

AMD FSR na PlayStation 5! Znamy pierwszą grę, która sięgnie po FidelityFX Super Resolution

AMD FSR na PlayStation 5, FSR na PS5FSR na PlayStation 5,

Spodziewaliśmy się, że FidelityFX Super Resolution będzie bodło technologię DLSS od NVIDIA tam, gdzie ta nie ma w ogóle zastosowania i oto pierwszy tego przejaw. Gra Arcamageddon będzie pierwszym tytułem z FSR na PlayStation 5.

To dosyć zaskakujące, jako że spodziewaliśmy się tego bardziej po konsolach Xbox nowej generacji, ale Sony uprzedziło pod tym kątem Microsoft. Tak naprawdę o tym, że Arcamageddon otrzyma wsparcie FSR wiedzieliśmy od AMD, ale wtedy spodziewaliśmy się, że mowa tutaj o jej nadchodzącej wersji na komputery.

Czytaj też: Realme szykuje nowego smartwatcha. Specyfikacja Realme Band 2 ujawniona

Technologia FSR na PlayStation 5, dzięki grze Arcamageddon

Dziś jednak okazało się, że nawet wersja na PlayStation 5 gry Arcamageddon otrzyma wsparcie AMD FSR, co zrobi z niej pierwszy taki tytuł na konsolach. Jest to o tyle zaskakujące, że w przeciwieństwie do Microsoftu, Sony nigdy nie ogłosiło, że AMD FSR zostanie zaimplementowane w ich SDK, podczas gdy ta pierwsza firma dumnie trąbiła o tym, że XBOX Game Development Kit zawiera już bibliotekę AMD FSR.

Czytaj też: Płyta główna EVGA Z590 Dark już w sprzedaży

Jeśli interesuje Was więcej na temat technologii FSR od AMD, mającą konkurować z DLSS, to zachęcam do przeczytania naszych wcześniejszych wpisów na jej temat: