Reklama
aplikuj.pl

19 GB RAMu w Realme GT Master Explorer Edition? Znamy też aparat

Realme GT Master Explorer Edition, GT Master Explorer Edition, specyfikacja Realme GT Master Explorer Edition, cena Realme GT Master Explorer Edition, wygląd Realme GT Master Explorer Edition

Dziś mamy dla Was kolejny fragment układanki co do nadchodzącego smartfonu Realme GT Master Explorer Edition. Ujawniono bowiem domniemaną matrycę głównego aparatu tego modelu, cenę i zaskakujące 19 GB pamięci RAM. Oczywiście to tylko sztuczka.

Co nowego dowiedzieliśmy się o Realme GT Master Explorer Edition?

Jeśli wspomniane 19 GB pamięci operacyjnej z tytułu Was zaskoczyło, to od razu wyjaśnimy, że to taki „oszukany RAM”. Oszukany, bo tak naprawdę układy DRAM w Realme GT Master Explorer Edition będą przekładać się na łącznie 12 GB pamięci.

Dodatkowe 7 GB będzie z kolei pochodzić z funkcji „wirtualnej pamięci”, która to zapożycza pamięć masową, aby ta działała w roli asystenta tej głównej. Jej wydajność jest bowiem znacznie niższa, do czego przyzwyczaił nas plik stronicowania w Windowsie (to w teorii ten sam mechanizm). Te dodatkowe 7 GB będzie więc swoistym buforem dla 12 GB RAMu.

Czytaj też: Realme szykuje nowego smartwatcha. Specyfikacja Realme Band 2 ujawniona

Master Explorer Edition będzie wyposażony w 50-Mpx matrycę IMX766 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS), która znajduje się również w modelu Find X3 Pro i OnePlus 9 Pro firmy Oppo. Inne informacje dotyczące jego specyfikacji uwzględniają jeszcze 6,55-calowy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz, którego szczytowa jasność sięga 1100 nitów. Z kolei za jego zasilenie odpowie układ Snapdragon 870 oraz akumulator o pojemności 4300 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 65 W. Smartfon będzie działać pod władzą systemu Androida 11 wraz z nakładką graficzną Realme UI 2.0.

Czytaj też: Znamy szczegóły Honor Magic3 i 3 Pro

Nowe zdjęcia Realme GT Master, Realme GT Master, Realme GT Master Edition, specyfikacja Realme GT Master, filmik promocyjny Realme GT Master

Według przecieku Master Explorer Edition pojawi się z ceną równą 3000 juanów (około 1800 złotych) za opcję 6/128 GB pamięci. Oficjalna prezentacja serii GT Master odbędzie się już 21 lipca – oczekuje się, że rodzina będzie składać się z dwóch modeli noszących nazwę Master Edition i Master Explorer Edition. O tych dwóch modelach wiemy już całkiem sporo, ale dopiero za dwa dni dowiemy się, ile z tego było prawdą.