Reklama
aplikuj.pl

Nowy model PS5. Sony odświeża swoją konsolę

ps5

W sieci pojawiły się dokumenty dotyczące nowego modelu PS5. Co ma wyróżniać odświeżoną konsolę?

Odświeżone modele konsol PlayStation

Zdziwieni nową wersją PlayStation 5? Dlaczego Sony nagle poprawia swój sprzęt? Cóż, nie ma w tym nic niezwykłego i na pewno nie musicie wymieniać konsol. Wasza PS5 kupiona na premierę lub tydzień temu nie jest przestarzała, choć będzie delikatnie inna od tego, co teraz trafi do sklepów.

O jakich różnicach tutaj mówimy? W przypadku PlayStation 4 pierwsza zmiana dotyczyła modułu Wi-Fi, który w premierowej wersji był po prostu beznadziejny. Moja premierowa konsola łapała sygnał na tak małej odległości, że korzystanie z tego rozwiązania nie miało najmniejszego sensu , a do tego osiągana prędkość w ten sposób nie przekraczała 100 Mbps.

Czytaj też: Kształt gry James Bond Project 007 w ofertach pracy deweloperów

Takie zmiany mogę być też sporo mniejsze. Jedna ze zmian w PS4 dotyczyła tego, że w innym miejscu przykręcona była płyta główna do obudowy. Jak sami widzicie – to nie są różnice w mocy obliczeniowej. Choć czasem są to sprawy, które poprawiają „odbiór” sprzętu. Tak np. było przy okazji PlayStation 4 Pro, które sprzedawane w zestawie z Red Dead Redemption 2 było o wiele cichsze niż premierowa wersja (choć dalej bardzo głośne…).

Co wprowadza nowy model PS5?

Co zatem zmieni się w nowej wersji PS5, która trafi na półki sklepowe w najbliższym czasie? Póki co, poznaliśmy szczegóły PlayStation 5 Digital Edition, czyli wersji pozbawionej napędu. Oryginalny model oznaczony był jako CFI-1000B, a nowy to CFI-1100B.

Jakie zatem zmiany znajdą się w modelu CFI-1100B? Po pierwsze, tak jak zawsze – nie będzie zmian wpływających na wydajność konsoli. Z dokumentacji wiadomo jednak, że konsola nie będzie ważyć już 3,9 kg, a 3,6 kg. Nie ma jednak informacji na temat tego, w jaki sposób udało się tak znacząco zmniejszyć wagę sprzętu.

Czytaj też: Gameplay z DLC do Cyberpunk 2077! Zamiast nowości naprawione zadania?

Występuje również druga zmiana. W nowym modelu śrubka, która znajduje się przy podstawce konsoli (jeśli jest ona ustawiona pionowo) będzie możliwa do wykręcenia palcami. W tej chwili potrzebujemy do tego śrubokręta.

Także jak sami widzicie – zmiany nie są żadnym powodem do tego, aby wymieniać konsolę. Starczy Wam na lata grania.