Reklama
aplikuj.pl

Policjanci na elektrycznych rowerach? To nie żart

Policjanci na elektrycznych rowerach, policyjne ebike,

Zdobywające w dobie pandemii coraz większą popularność elektryczne rowery stały się nie tylko świetną formą transportu na miejsce pracy. Najwyraźniej są świetne nawet na służbie policyjnej, o czym informuje Departament Policji w Harrisonburg.

Jak czytamy na Augusta Free Press, wyposażenie policjantów pracujących w Harrisonburg Police Department uzupełnił niedawno elektryczny rower. Zafundowały go funkcjonariuszom przede wszystkim wspaniałomyślne okoliczne firmy po tym, jak zakup ebike zasugerował jednemu z policjantów właściciel sklepu jubilerskiego. 

Czytaj też: Elektryczny składany rower Fiido X w szczegółach. Materiał promocyjny zachwyca

Elektryczne rowery nie są na policyjnej służbie od wczoraj

Plan szybko przekuto w czyn i dzięki temu usłyszeliśmy o tym, jak to na służbie mogą spisywać się elektrycznie wspomagane rowery. Mowa o nieznanym modelu za 4650 dolarów, czyli takim z górnej półki, który zapewnia wspomaganie do 40 km/h i możliwość przewożenia 18-kilogramowego sprzętu. Jak czytamy w ogłoszeniu tego typu nabytek pozwala funkcjonariuszowi przyjechać na wezwanie „na świeżo”. 

Czytaj też: eBike Packa Genie od Blix bierze kwestie transportu na poważnie

Jednak w rzeczywistości ten przykład jest tylko jednym z wielu w USA, gdzie policjanci na elektrycznych rowerach nie są aż tak dziwnym widokiem. W rzeczywistości za Wielkim Oceanem funkcjonuje nawet wyspecjalizowana w produkcji elektrycznych rowerów policyjnych firma Recon Power. To jej rowery widzicie powyżej na zdjęciach.