Reklama

Nowe technologie ładowania Oppo. Nie tylko szybko, ale też bezpiecznie

Nowe technologie ładowania Oppo, technologie ładowania Oppo, Oppo ładowanie

Firma Oppo zdradziła, w jaki sposób ma zamiar zadbać o akumulatory w swoich nowych smartfonach. Mowa nie tylko o tym, że chce ładować je szybko, ale też dbać o ich stan. Mają to umożliwić zupełnie nowe technologie ładowania Oppo.

Oppo chce zadbać o bezpieczeństwo baterii podczas szybkiego ładowania.

Oppo opowiedziała wczoraj o nowych technologiach ładowania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa baterii podczas jej szybkiego ładowania. Według firmy te nowe technologie ładowania dotyczą zarówno sfery oprogramowania, jak i sprzętu. Ten duet sprawi, że nawet 1500 cykli ładowania akumulatora nie zdegraduje jego możliwości w aż tak dużym stopniu, bo w grę wejdzie maksymalnie 20-procentowy spadek pojemności.

Czytaj też: Samsung pozwoli wymienić dwa urządzenia na Galaxy Z Fold 3

W akumulatorach Oppo będą znajdować się dwa niezależnie pracujące od siebie ogniwa, a nad ich stanem będzie czuwał specjalny układ. Ten będzie nieustannie wyszukiwał odbiegających od normy spadków napięcia, a także ostrzegał o konieczności sprawdzenia lub wymiany akumulatora. Inteligentne ładowanie Oppo będzie regulowało natężenie prądu dynamicznie zależnie od ładowarek oraz pojemności akumulatorów, biorąc pod uwagę nawet temperaturę ogniw.

Czytaj też: Wedle plotek ładowanie iQOO 8 wyrwie nas z butów

Tym samym Oppo twierdzi, że udało się jej zmniejszyć wytwarzane ciepło o połowę dzięki zastosowaniu bezpiecznika o niskiej impedancji. Firma zastosuje w swoich telefonach azotek galu (prawdopodobnie również w ładowarkach), ponieważ ten sprawuje się lepiej niż krzem. Dzięki niemu ładowarki będą również mniejsze.

Oppo ogłosiło, że przy użyciu tych nowych technologii ładowanie o mocy 65 W jest o 20% szybsze, a to oznacza, że naładowanie do pełna baterii o pojemności 4500 mAh trwa 30 minut. Nie znamy jednak szczegółów co do pierwszego konsumenckiego smartfona, który skorzysta z tych nowości.