Reklama

High-endowe chłodzenie Dark Rock TF2 od be quiet! z pewnością Was zaskoczy

Dark Rock TF2 od be quiet!, Dark Rock TF2 be quiet!, chłodzenie Dark Rock TF2, Dark Rock TF2

Już 10 sierpnia do sklepów wpadnie nowe chłodzenie powietrzne be quiet! za 85,9 euro w postaci modelu Dark Rock TF2. Ten przykuwa wzrok przede wszystkim przez swoją nietypową konstrukcję, która zamiast wypychać ciepłe powietrze z tyłu obudowy, wyrzuca je „w górę”. 

Dark Rock TF2 od be quiet! wyróżnia się już samą konstrukcją

Dark Rock TF2 obejmuje dwa radiatory połączone ze sobą sześcioma sześciomilimetrowymi miedzianymi ciepłowodami, z których ciepło rozpraszają dwie wersje 9-łopatkowych wentylatorów Silent Wings 3 o przekątnej 135 mm z łożyskami hydrodynamicznymi. Te nawet przy 100% prędkości generują tylko 27,1 dB(A) hałasu, a umieszczone na nich gumowe podkładki skutecznie przeciwdziałają wibracjom. To połączenie radzi sobie z procesorami o TDP do 230 W. 

Czytaj też: Poznaliśmy datę prezentacji procesorów Alder Lake Intela?

be quiet! tradycyjnie utrzymał swoje nowe chłodzenie w czerni z użyciem lakieru z ceramicznymi cząsteczkami, dbając o aspekt wizualny szczotkowanym panelem z aluminium na wierzchniej części radiatora. Dzięki swojej konstrukcji Dark Rock TF2 nie wadzi okolicznym radiatorom na sekcji zasilania, czy modułom pamięci RAM o wysokości do 49 mm. 

Czytaj też: Huawei Watch GT 2 w świetnej promocji!

Objęty 3-letnią gwarancją Dark Rock TF2 jest kompatybilny z najnowszymi gniazdami Intela oraz AMD, a w zestawie z tym chłodzeniem znajdziemy małą tubkę pasty termoprzewodzącej. Firma zaznacza, że w razie potrzeby góry wentylator można zdjąć, aby stracić wprawdzie na wydajności cieplnej i wyższym hałasie, ale jednocześnie zapewnić więcej miejsca w obudowie.