Reklama

Sony może świętować ogromny sukces PlayStation 5. Konsola pobiła rekord

Bez względu na to, kto wygrywa w konsolowej wojnie między Xboxem, a PS nowej generacji, Sony może już czuć się, jak wielki zwycięzca. Ostatni sukces PlayStation 5 sprawił, że dla firmy to zdecydowanie najbardziej rozchwytywana konsola.

Sony oficjalnie pochwaliło się, że osiągnęła ogromny kamień milowy razem ze swoją konsolą nowej generacji, bo sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła właśnie aż 10 milionów egzemplarzy na całym świecie od czasu premiery w listopadzie. Minęło więc od premiery już jakieś dziewięć miesięcy, a to sprawia, że PlayStation 5, to najszybciej sprzedającą się konsolą w historii firmy.

Czytaj też: Znamy szczegóły Dimensity 1300T. Ten SoC przewyższy Dimensity 1200

10 milionów sprzedanych egzemplarzy podkreśla tylko ogromny sukces PlayStation 5

10 milionów, to też oczywiście magiczna liczba, która pozwoli firmie na pielęgnowanie swojej tradycji z ekskluzywnymi tytułami, a te jeszcze bardziej napędzą sprzedaż konsoli i zwiększą zyski firmy. Nie od dziś wiadomo bowiem, że hit w postaci gry, to tylko część zarobkowego sukcesu – ktoś to przecież musi kupić, a im więcej ludzi ma w swoich łapkach PS5, tym lepiej dla finalnego zarobku.

ps5

Czytaj też: Sony umożliwiło rozszerzenie pamięci PlayStation 5 własnym dyskiem NVMe

O tym kamieniu milowym poinformowała Veronica Rodgers, starszy wiceprezes globalnej sprzedaży i operacji biznesowych, wskazując, że sukces PlayStation 5 zawdzięcza swoim innowacjom. Mowa o dysku SSD, dźwięku 3D, czy kontrolerze DualSense.