Reklama

Inteligenta minimapa w Cyberpunk 2077 to mod, którego szukacie

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 regularnie otrzymuje nowe mody. Tym razem w grze pojawiła się inteligentna minimapa.

Patch 1.3 do Cyberpunk 2077 w testach

Jak wygląda sprawa patcha 1.3 do Cyberpunk 2077? Deweloperzy gry już oficjalnie potwierdzili kilka dni temu, że patch nadchodzi, ale póki co – nic nie otrzymaliśmy. Wygląda na to, że wewnętrzne testy nowej wersji gry się przedłużają.

Czytaj też: Horizon: Forbidden West później niż myślicie. Głosy ze studia wskazują na nowy rok wydania

Dzięki SteamDB możemy podejrzeć dostępne na Steam, ukryte wersje gry i widać, że deweloperzy dwadzieścia godzin temu otrzymali nową wersję tytułu do przetestowania. To właśnie pod nazwą „cdpr_internal_qa” może kryć się nowy patch 1.3.

Cyberpunk 2077 naprawiany przez mody

Nie oznacza to jednak, że gracze zwalniają z własnoręcznym naprawianiem produkcji. Cały czas pojawiają się nowe mody, które usprawniają to i owo lub dodają zalążek systemu multiplayer.

Gracze jednak głównie poprawiają aktualne doświadczenia płynące z gry i zajmują się łataniem produkcji lub wprowadzaniem mechanik, które powinny się w niej znaleźć od premiery.

Jedną z takich funkcji jest np. minimapa, która niestety, w oryginalnej wersji gry jest fatalna. Pokazuje ona graczowi tylko najbliższy fragment okolicy, ponieważ, gdy ją oddalimy – widać, że nie nadąża ona za wczytywaniem obiektów. CD Projekt RED postanowili bowiem stworzyć mapę generującą się na żywo, co sprawia sporo problemów.

Czytaj też: Half-Life 2 Remastered Collection nadchodzi! Czas powrócić do gry

Przez to, że minimapa nie pokazuje większego obszaru, rozpędzeni w pojazdach gracze nie są w stanie skręcać odpowiednio wcześniej, a to po prostu irytuje. Oddalenie mapy na stałe za pomocą modów, to też nie jest rozwiązanie, bo wtedy cały teren prezentowany na minimapie potrafi zaniknąć.

Inteligentna minimapa Cyberpunk 2077

Jeden z graczy zdołał jednak znaleźć rozwiązanie, które jak na razie sprawdza się najlepiej ze wszystkich. Jego mod o nazwie „Improved Minimap Zoom” sprawia, że minimapa cały czas reaguje na naszą rozgrywkę. Tradycyjnie, pokazuje ona obszar niedaleko gracza. To samo dzieje się, gdy jedziemy bardzo wolno. Wystarczy jednak przyspieszyć, a minimapa zacznie się oddalać, na bieżąco dostosowując się do naszej prędkości. Minimalizuje to zatem sytuację, w której minimapa nam po prostu cała znika.

Modyfikację „Improved Minimap Zoom” znajdziecie pod tym linkiem. Pamiętajcie jednak, że najnowszy patch do gry może sprawić, że mod przestanie działać.