Reklama
aplikuj.pl

Spójrzcie po raz pierwszy na płytę główną Intel Z690

datę prezentacji procesorów Alder Lake Intela, Alder Lake Intela

Na łamach forum Bilibili użytkownik 老弟一号 opublikował zdjęcie, które ponoć przedstawia płytę główną Intel Z690, zapewniając nam pierwszy wgląd na to, co szykuje dla nas nieznany producent w segmencie HEDT.

Dostaliśmy pierwsze zdjęcie przedstawiające płytę główną Intel Z690 z ewidentnie wysokiej półki

Widoczna poniżej płyta, to dopiero prototyp płyty głównej Intel Z690, choć oczywiście tylko wtedy, jeśli uznamy informacje źródła za prawdziwe. Sam autor złamał jednocześnie umowy NDA, ale to nie popchnęło go do ujawnienia żadnych szczegółów na temat płyty, wskazując, żebyśmy zwrócili uwagę na kształt slotu procesora i sekcję zasilania.

Czytaj też: Huawei zaoferuje posiadaczom starszych urządzeń aktualizację pamięci wbudowanej

Rzeczywiście ta płyta Z690 ma sporo do powiedzenia, jeśli idzie o pokład energetyczny, jako że wokół procesora rozciąga się konfiguracja aż 23 faz zasilania w układzie 18+2+3. Patrzymy więc ewidentnie na płytę z segmentu HEDT, która nie została jeszcze sfinalizowana, na co wskazuje brak wielu komponentów.

Czytaj też: Kup wybrany Hisense Laser TV, a drugi telewizor otrzymasz w prezencie!

Wspomnieć możemy więc jeszcze tylko o trzech złączach M.2 na dyski, między którymi znalazł się slot PCIe x16 na kartę graficzną i chipsecie leżącym w lewym dolnym rogu. Samo zdjęcie jest zapewne pokłosiem sprzedaży zarówno procesorów Intel Core 12. generacji, jak i samych płyt (wedle plotek) na czarnym rynku w Chinach.