Reklama
aplikuj.pl

Vivo patentuje smartfon z kaskadowym aparatem

Vivo patentuje smartfon z kaskadowym aparatem
Render: Technizo Concept

Producenci smartfonów prześcigają się w składaniu patentów na urządzenia z różnym rodzajem elastycznego ekranu, a także z coraz dziwniejszym aparatem. I taki właśnie patent złożyło Vivo. Trzeba przyznać, że takiego aparatu to jeszcze nie widzieliśmy.

Kaskadowy aparat z super zoomem w smartfonie Vivo

Portal LetsGoDigital odkrył kolejny patent złożony przez firmę Vivo. Tym razem producent wydaje się celować w kaskadowy aparat z funkcją teleobiektywu. W dokumentach złożonych na początku tego roku można przeczytać o nowym rozwiązaniu oferującym duży zoom wielokrotny, który będzie można osiągnąć dzięki specjalnemu systemowy kamer. Zobaczcie jak to wygląda na szkicach.

Czytaj też: Leitz Phone 1, to pierwszy smartfon Leica

Na szczęście powstały również rendery, które dokładniej prezentują nam, jak takie rozwiązanie mogłoby wyglądać w praktyce. Odpowiada za nie Technizo Concept. Jak widzicie, system aparatów skierowany byłby do tyłu, a same plecki byłyby już całkowicie puste. W gruncie rzeczy rozwiązanie jest bardzo podobne do wysuwanych aparatów do selfie, które można znaleźć w niektórych urządzeniach. Jeśli nie robimy zdjęć – aparaty są całkowicie niewidoczne. Co istotne, nie ma konieczności wysuwać na raz wszystkich obiektywów, po uruchomieniu aparatu dolny obiektyw będzie stale dostępny, ale to od użytkownika zależy, czy wysunie kolejne moduły. Każdy kolejny jest mniejszy od poprzedniego, ale pozostaje pytanie, gdzie w tej konfiguracji zostanie umieszczona lampa błyskowa.

Czytaj też: Specyfikacja Xiaomi Mi 12 nabiera rumieńców. Ten model będzie powalającym flagowcem

Render: Technizo Concept

Na renderach wygląda to ciekawie, jednak jesteśmy ciekawi, jak będzie z wytrzymałością takiego rozwiązania. Każdy kolejny moduł jest mniejszy, a co za tym idzie również cieńszy. Z racji, że większość z nas robi zdjęcia smartfonem stosunkowo często, to dochodzi również kwestia zużycia takiego rozwiązania.

Render: Technizo Concept