Reklama
aplikuj.pl

Google oficjalnie o Pixel 6 i wyjątkowym chipsecie Tensor

Pixel Fold, Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Pixel 6 układ Tensor, układ Tensor, Pixel 6, Pixel 6 Pro

Właśnie miało miejsce coś, co można nazwać wczesną premierą nowych smartfonów Google. Firma zapewne wolała oficjalnie wspomnieć o wszystkim, co jest związane z serią Pixel 6 i rozwiać wszelkie wątpliwości, przeciwdziałając jednocześnie ewentualnym plotkom. Czego więc się dowiedzieliśmy?

Smartfony Pixel 6 i Pixel 6 Pro zaoferują autorski układ Tensor

Producent ujawnił właśnie, że smartfony Pixel 6 i Pixel 6 Pro, które zostaną zaprezentowane jesienią tego roku, otrzymają autorski układ Tensor. Jak na razie nie dowiedzieliśmy się nic na temat jego specyfikacji, ale Google twierdzi, że ten autorski chipset będzie mógł pochwalić się przede wszystkim swoimi możliwościami związanymi ze sztuczną inteligencją oraz maszynowym uczeniem. To ma sprawić, że Pixel 6 stanie się najszybszym, najmądrzejszym i najbezpieczniejszym smartfonem z całej rodziny Pixel. Wedle plotek układ Tensor będzie produkowany dla Google przez Samsunga.

Czytaj też: Vivo patentuje smartfon z kaskadowym aparatem

Dzięki temu autorskiemu SoC, smartfony Pixel 6 mają zaszczycić nas lepszą jakością zdjęć oraz nagrywaniem wideo w podobnej, a nawet wyższej jakości niż iPhone 12 Pro Max, jak wykazały ponoć wstępne, wewnętrzne testy. Wiemy, że oba modele zaoferują aparaty szerokokątne i ultraszerokokątne, ale Pixel 6 Pro wyróżni się teleobiektywem z 4-krotnym zoomem. Znajdą się ona na charakterystycznej wypukłej wysepce, która ciągnie się przez całą szerokość obudowy. Ta zresztą jest wykonana ze szkła, podczas gdy ramki z metalu wykończonego na mat.

Czytaj też: Blackview BL5000 to pierwszy gamingowy smartfon 5G o podwyższonej wytrzymałości

Wcześniejsze plotki mówiły, że Pixel 6 otrzyma główny aparat o rozdzielczośc50 Mpx oraz ultraszerokokątny 12 Mpx. Będziemy również patrzeć na jego płaski 6,4-calowy ekran AMOLED odświeżany 90 razy na sekundę, na którym znajdzie się jeszcze aparat 8 Mpx umieszczony w formie dziurki. Smartfon pojawi się także z baterią o pojemności 4614 mAh oraz 8 GB pamięci RAM i 128/256 GB pamięci wewnętrznej. Oba smartfony otrzymają fabrycznie zainstalowany system Android 12 oraz trzy wersje kolorystyczne.

Pixel 6 Pro zostanie wyposażony w główny aparat 50 Mpxteleobiektyw 48 Mpx i ultraszerokokątny 12 Mpx. Na jego przodzie znajdzie się z kolei ten przeznaczony do selfie o rozdzielczości 12 Mpx. Oprócz tego zaoferuje on większą baterię o pojemności 5000 mAh, 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej oraz zakrzywiony 6,71-calowy wyświetlacz „Plastic OLED” odświeżający obraz z częstotliwością na poziomie 120 Hz.