Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż GTA 5 jest tak dobra, że lepiej szykujcie się na premierę na PS6

gta

Rockstar Games otwiera szampana już po raz któryś. Take Two sprzedaje miliony gier.

Sukcesy GTA

Grand Theft Auto zawsze sprzedaje się doskonale. To jednak GTA 5 sprawiło, że seria bije swoje rekordy sprzedażowe, a GTA Online w ostatnim miesiącu zarobiło rekordową kwotę. Rockstar mógłby wydawać jeden beznadziejny tytuł za drugim, a i tak by pewnie nie upadli.

Jak zatem wyglądają najnowsze wyniki sprzedażowe Rockstar Games? Poznaliśmy wyniki serii Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemtpion. Jeśli chodzi o GTA – odsłona z cyferką „5” w tytule sprzedała ponad 150 milionów kopii. 150 milionów. Wynik jest tak rewelacyjny, że nawet najbardziej optymistyczne założenia Rockstara musiały zostać dawno przebite. Oznacza to, że wynik całej serii GTA to ponad 350 milionów gier. Ja widać – ogromny procent ze sprzedaży to GTA 5.

Czytaj też: Granie na Linuxie rośnie w siłę. Statystyki Steama wskazują to jasno

GTA 5 sprzedaje się doskonale nawet w pudełku. Choć ta gałąź rynku zdaje się powoli zanikać (choć pewnie nigdy całkiem nie zniknie), to jednak Rockstarowi udało się w ten sposób zarobić ponad miliard dolarów. Podkreślmy to – ze sprzedaży pudełkowej. Co dopiero sprzedaż cyfrowa! W USA gra ma zatem status najszybciej sprzedającej się gry dekady.

Pamiętajmy jeszcze, że nadchodzi GTA 5 na PlayStation 5 i Xbox Series! Ulepszona i rozwinięta wersja gry zadebiutuje 11 listopada 2021 roku. Wtedy też do sprzedaży trafi GTA Online, które będzie można kupić bez GTA 5.

Dziki zachód i dzikie pieniądze

Red Dead Redemption również ma się czym pochwalić. Seria osiągnęła sprzedaż na poziomie 60 milionów sztuk, a Red Dead Redemption 2 odpowiada za 38 milionów kopii. RDR2 to drugi najlepiej sprzedający się tytuł w USA w ciągu ostatnich trzech lat.

To jednak nie wszystko co dowiedzieliśmy się o grach Take Two. NBA 2K dobiło do 112 milionów sprzedanych kopii. Seria Borderlands – 71 milionów. Civilization to już 58 milionów kopii. Nawet BioShock się dalej dobrze sprzedaje i dobił do 38 milionów.

Czytaj też: Xbox Game Pass traci GTA V, a to nie jedyna gra

Jeśli ktoś martwił się o duchowego spadkobiercę Fallout New Vegas to może być spokojny o The Outer Worlds. Młodziutka seria, która do tego jest dostępna za darmo w Xbox Game Pass, sprzedała i tak 4 miliony sztuk. I dziwić się, że już zapowiedziano kontynuację!

Take Two radzi sobie również na rynku mobilnym, gdzie wiele z ich gier to hity sprzedażowe, a taki Top Eleven to najpopularniejszy menedżer piłkarski na smartfony. 240 milionów graczy raczej się nie myli.