Reklama
aplikuj.pl

Raj dla technologicznego geeka już otwarty. Muzeum pełne starych sprzętów

Raj dla technologicznego geeka, Muzeum pełne starych sprzętów

W mieście Ramsgate w Wielkiej Brytanii otwarto właśnie interesującego muzeum o nazwie This Museum Is (Not) Obsolete, co możemy przetłumaczyć na To Muzeum (Nie) Jest Przestarzałe). Na papierze, to istny raj dla technologicznego geeka.

Za muzeum odpowiada YouTuber, Sam Battle z kanału Look Mum No Computer, który zgromadził całą masę starych sprzętów, obejmujących przestarzałe i przez to ciekawe gadżety technologiczne, naukowe i muzyczne. Zakładanie samego muzeum trwało 10 ostatnich miesięcy i nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie na Patreonie.

Czytaj też: Google automatycznie zapisze postępy w formularzach i ankietach

To muzeum można uznać wręcz za raj dla technologicznego geeka

Ponoć nawet w dobie pandemii muzeum cieszyło się sporym zainteresowaniem na długo przed ogłoszeniem jego działania w sieci, a odwiedzali je zarówno starsi, jak i młodsi. Nic dziwnego, bo wystarczy zapoznać się z krótkim materiałem, przedstawiającym kilka wystaw, żeby dać się wciągnąć w klimat przestarzałej technologii i nie tylko.

Czytaj też: Oficjalny GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua? ASUS pracuje nad ciekawym projektem

W This Museum Is (Not) Obsolete znalazły się stare oscylatory, zestawy edukacyjne związane z technologią z dawnych lat, wyświetlacze lampowe, konsole i telefony z ubiegłej ery, syntezator Jennings Univox, czy kilka projektów stworzonych przez samego YouTubera. Znajdzie się też okazja do interakcji z niektórymi wystawami.