Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi liderem w sprzedaży smartfonów. Przynajmniej na razie

Xiaomi mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 5G, test Xiaomi mi 11 Lite 5G, recenzja Xiaomi mi 11 Lite 5G

Najnowsze dane pokazują, że Xiaomi zdetronizowało Samsunga czy Apple stając się tym samym liderem w sprzedaży smartfonów na świecie.

Xiaomi, przynajmniej na razie, z lepszymi wynikami sprzedaży niż Samsung i Apple

Miesięczny bilans sprzedaży prowadzony przez miesięcznik Market Pulse Service firmy Counterpoint Research wykazał, że Xiaomi pozostawił w tyle dotychczasowych liderów smartfonowego rynku wysuwając się na prowadzenie w kategorii miesięcznych dostaw smartfonów. Jest to pierwszy taki przypadek w historii.

Czytaj też: Motorola Edge S Pro już oficjalnie. Kręcący nosem na Edge 20 Pro nie będą zadowoleni

Lipiec był dla Xiaomi bardzo owocny, bo producent osiągnął 17,1 % światowej sprzedaży smartfonów, podczas gdy Samsung zakończył miesiąc z wynikiem 15,7 %, a Apple – 14,3 %. Wyniki są świetne i trudno w zasadzie się temu dziwić. Xiaomi znane jest z „zalewania” rynku nowymi produktami, z których bardzo wiele opuszcza Chiny lądując też na rynku globalnym. Ma również kilka rozpoznawalnych marek pod sobą, takich jak Redmi czy Poco.

Wynik ten, choć imponujący, nie utrzyma się długo. Już za kilka dni Samsung zaprezentuje swoje nowe składane urządzenia, a jesienią pojawią się iPhone’y 13. I choć w tym miesiącu do sprzedaży ma, według informacji, trafić Xiaomi Mi Mix 4, to raczej nie zawojuje rynku tak bardzo, jak Galaxy Z FLip3 czy wyczekiwany Fold3. Bilans pokazuje jednak, że Xiaomi stało się naprawdę istotnym graczem, z którym trzeba się liczyć.