Reklama
aplikuj.pl

Kolejny dowód na opóźnienie Horizon Forbidden West

horizon forbidden west

Fani gier ekskluzywnych Sony mogą już raczej na pewno pożegnać się z Horizon Forbidden West w 2021 roku. Tym razem sugeruje to niemieckie PlayStation.

Horizon Forbidden West opóźnione

Oficjalnie wiemy, że Horizon Forbidden West powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Produkcja od dawna była na właściwych torach do premiery o czasie, ale coraz częściej informatorzy donoszą, że niestety – sytuacja się zmieniła. Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Horizon Frobidden West nie zadebiutuje w 2021.

We wpisie Horizon: Forbidden West później niż myślicie. Głosy ze studia wskazują na nowy rok wydania zwracaliśmy uwagę na słowa Jeffa Grubba, który dowiedział się od deweloperów, że gra raczej na pewno otrzyma dodatkowy czas na doszlifowanie i jej premiera zostanie opóźniona na 2022.

Kolejne doniesienia

Kilka dni po słowach informatora, kolejna osoba, zawsze dobrze poinformowany Jason Schreier, również potwierdził, że produkcja nie zostanie ukończona w terminie i tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4 oraz PlayStation 5 pojawi się dopiero w przyszłym roku. Gdy mówi o tym Schreier – możemy być tego pewni.

Czytaj też: Remaster GTA na pewno powstaje. Co jeszcze szykuje Take-Two i Rockstar?

W graczach jednak wciąż pozostaje promyk nadziei, że szybciej poznają dalsze losy Aloy. W końcu Sony oficjalnie jeszcze nie ogłosiło zmiany daty wydania gry! Tylko… wydaje się, że również i tutaj możemy po części mówić o tym, że opóźnienie zostało potwierdzone przez Sony.

Verboten Westen

Najnowsze informacje na temat przeniesienia daty premiery gry dostarcza samo PlayStation. Konkretnie – niemiecki oddział firmy. Nasi sąsiedzi przygotowali na niemieckim blogu PlayStation artykuł o grach, które musimy ograć w drugiej połowie 2021 roku. Wiadomo, jak to jest – oczywiście Sony będzie promować swoje tytuły i umieszczać je na swoich listach. Dlatego też cała rozpiska zaczyna się od Ghost of Tsushima Director’s Cut, które wkrótce wyjdzie na PlayStation 5 oraz PlayStation 4.

Czytaj też: Remake Fallout 1 oraz Skyrim coraz bliżej? Bethesda ma nowe studio

Problem jednak w tym, że na wspomnianej liście, na której na pewno pojawiłyby się wszystkie tytuły ekskluzywne – nie ma Horizon Forbidden West. Raczej nie ma mowy w tym przypadku o przeoczeniu tego typu tytułu. Możemy być zatem już nawet na 101 procent pewni, że Sony szykuje nam pewnie nowy materiał z gry, który ogłosi opóźnienie daty wydania.