Reklama
aplikuj.pl

Disney + w Polsce… dopiero w przyszłym roku

Disney, Disney+ w Polsce, seriale Disney+, Disney+ w Polsce, Disney+ w Europie, Marvel, seriale Marvela, Loki, WandaVision, The Mandalorian sezon 2,

Do tej pory spodziewaliśmy się, że Disney +, streamingowa platforma Disneya, wejdzie do naszego kraju w tym roku. Jedak oficjalne informacje niszczą nasze marzenia.

Dystrybucja Disney + to ogromne nieporozumienie, przynajmniej z perspektywy fanów

Disney ma dość przemyślaną strategię, jeśli chodzi o swoją platformę streamingową. Nie pcha jej na siłę wszędzie, tylko rozwija powoli. Jak widać, to skutkuje, skoro w lipcu licznik subskrybentów pokazał 116 milionów. Stabilny rozwój jest zdecydowanie lepszy niż agresywne przejmowanie rynku. Warto też pamiętać, że Disney + nadal nie ma tak mocnej biblioteki treści jak chociażby Netflix. Ma jednak coś, o czym fani marzą.

Czytaj też: Remaster Red Dead Redemption na wyciągnięcie ręki, ale kupcie GTA Remastered Trilogy

Wchodząc w nową fazę, Marvel postanowił połączyć seriale i filmy w jedno, ogromne uniwersum. Oznacza to, że bez znajomości wydanych dotychczas trzech seriali nie będziemy mogli w pełni cieszyć się kolejnymi filmami. Automatycznie więc kraje pokroju Polski, w których Disney + jeszcze nie ma, są „trochę” wykluczone. Zapewne serie nie będą jeszcze ściśle powiązane z Shang-Chi czy Eternals, które zawitają na ekrany kin w tym roku, ale z Doctorem Strangem 2 debiutującym w marcu 2022 roku już na pewno. Co w takim wypadku zrobić? Jedyny uczciwy sposób to czekanie.

The Mandalorian, Disney, Disney+ Disney + w Polsce, seriale Disney+, seriale Marvela, Gwiezdne Wojny, Marvel, MCU

A kiedy Disney + wejdzie do Polski?

Już to wiemy. Polscy przedstawiciele firmy postanowili wypowiedzieć się na ten temat. Portal wirtualnemedia.pl cytuje Martę Szafrańską, odpowiadającą za komunikację Disneya w naszym regionie.

Z przyjemnością potwierdzamy, że Disney+ zadebiutuje w Polsce latem 2022 roku. Doceniamy cierpliwość fanów oczekujących wejścia Disney+ i dokładamy wszelkich starań aby wprowadzić do krajów Europy Środkowej i Wschodniej najwyższej jakości serwis.

Czytaj też: Nowe informacje o remasterach GTA. Orientacyjna data, platformy, producent!

I tak, plany Disneya związane z dystrybucją platformy zostały zmienione z powodu pandemii. Pierwotnie faktycznie zakładano premierę serwisu w naszym regionie w 2021 roku. Teraz już wiemy, że czeka nas rok czekania. Rok, w którym pojawią się zapewne kolejne seriale Marvela, a o tych ze świata Gwiezdnych Wojen już nawet nie wspominam.