Reklama
aplikuj.pl

Chrome na Androidzie ochroni karty otwarte w trybie incognito

chrome na androida, zrzuty ekranu w trybie incognito w chrome, Aktualizacja Google Chrome 76 usunie dziurawy tryb incognito
Aktualizacja Google Chrome 76 usunie dziurawy tryb incognito

Tryb incognito nie pozostawia w przeglądarce śladów po tym, co przeglądaliśmy w internecie. Jednak nie chroni przed ciekawskimi oczami tych, którzy mogą wziąć w ręce nasz smartfon. Niedługo Chrome na Androidzie zadba o to, by nawet w takiej sytuacji nasze sekrety pozostały sekretami.

Chrome na Androidzie z blokadą trybu incognito

Tryb incognito jest bardzo przydatny i pomaga w zachowaniu prywatności. Po danej sesji nie pozostają ślady w przeglądarce, więc jeśli ktoś skorzysta z niej po wyłączeniu trybu, nie dowie się czego szukaliśmy lub jakie strony odwiedzaliśmy. Jest tutaj jedno „ale”. Jeśli korzystamy z niego na smartfonie i akurat ktoś weźmie nasz telefon, bez przeszkód może zobaczyć to, co chcieliśmy ukryć. Google w przeglądarce Chrome na Androidzie ma zamiast coś z tym zrobić.

Czytaj też: WhatsApp pozwoli w końcu przesłać historię wiadomości pomiędzy Androidem i iOS

W wersji rozwojowej Canary odkryto bowiem nową flagę dodającą nową funkcję. Po jej włączeniu przeglądarka Chrome zyskuje nowe ustawienie prywatności i bezpieczeństwa przeglądarki. Pozwala ono na włączenie uwierzytelnienia, dzięki któremu wejście w kartę incognito nie będzie możliwe bez znajomości wzoru, PIN-u czy skanu palca lub twarzy.

Czytaj też: Spotify na Wear OS dostaje istotną aktualizację

Funkcja ta dostępna jest w Chrome na iOS, więc cieszymy się, że Google pamięta też o Androidzie. Oczywiście patrząc na fakt, że nowość znajduje się w wersji Canary, to jeszcze trochę na nią poczekamy.