Reklama
aplikuj.pl

Odblokowywanie urządzenia przy pomocy skanowania żył? Oto nowy pomysł Oppo

składany oppo, Poznaliśmy szczegóły specyfikacji składanego Oppo Find Fold

Obecnie mamy kilka sposobów weryfikacji biometrycznej w urządzeniach mobilnych. Najpopularniejszym jest odcisk palca albo rozpoznawanie twarzy. Oppo jednak ma jeszcze inny pomysł – skanowanie żył. O co dokładnie chodzi?

Oppo patentuje technologię Vein Unlocking

jak informuje serwis GizmoChina, Oppo opatentowało technologię skanowania układu żył, jako metody weryfikacji biometrycznej w urządzeniach do noszenia. Chodzi więc zapewne o inteligentne zegarki lub opaski. Po dwóch latach starań CNIPA, Chińska Krajowa Administracja Własności Intelektualnej zatwierdziła patent o numerze CN110298944B.

Czytaj też: Chrome na Androidzie ochroni karty otwarte w trybie incognito

System miałby odczytywać unikalny układ naczyń krwionośnych w naszym ciele. Brzmi to dość podobnie do systemu Hand ID od LG, gdzie skanowano grubość i charakterystykę żył w celu odblokowania urządzenia. Oppo bazować będzie na tym samym – weryfikacja nastąpi poprzez określenie grubości i rozmieszczenia żył.

Premiera Oppo Watch 2, Oppo Watch 2, Watch 2, specyfikacja Oppo Watch 2

Czytaj też: Spotify na Wear OS dostaje istotną aktualizację

Brzmi to dość ciekawie, zwłaszcza w kontekście smartwatchy i smartbandów. Jednak czy technologia wejdzie do masowego użytku, to już zupełnie inna sprawa. Na razie możemy tylko śledzić kolejne informacje na ten temat.