Reklama
aplikuj.pl

Nieoficjalne szczegóły napędu Corvette E-Ray 2023

nowa-corvette-z06-c8-wyszpiegowana-w-ciezkim-kamuflazu

Ostatnie informacje o hybrydowej Corvette C8 trafiły do nas przed kilkoma miesiącami, a dziś możemy zagłębić się w najświeższy raport serwisu Muscle Cars and Trucks, który ujawnia szczegóły napędu Corvette E-Ray 2023.

Poznaliśmy nowe, choć nieoficjalne informacje co do napędu Corvette E-Ray 2023. Ma być jeszcze wydajniej

Wspominamy o tym nie bez powodu, bo nowe informacje różnią się od poprzednich, wskazując na moc nie około 608 koni mechanicznych (447 kilowatów), a 658 KM (484 kW), czyli wyższą. Chevrolet ma osiągnąć ten poziom poprzez połączenie 6,2-litrowego silnika LT2 V8 z elektryczny silnikiem na przedniej osi, co w hybrydowym połączeniu sprawi ponoć, że Corvette E-Ray 2023 przyspieszy do setki w jakieś dwie sekundy.

Czytaj też: Premiera Lamborghini Countach LPI 800-4. Powrót legendy naznaczony hybrydą

pierwszą doładowaną Corvette C8, doładowana Corvette C8, Corvette C8, Corvette C8 z doładowaniem
Corvette C8

Według źródeł, na które powołuje się wspominany serwis, hybrydowa Corvette C8 E-Ray będzie pozwalać jeździć wyłącznie z użyciem silnika elektrycznego z prędkością do 40-56 kilometrów na godzinę. Zaoferuje naturalnie napęd na wszystkie koła, a w ofercie Chevroleta zastąpi wersję Corvette Grand Sport. Pod kątem mocy ma ustąpić benzynowemu wariantowi Z06, który ma wkrótce zadebiutować oraz jeszcze mocniejszej wersji Zora.

Czytaj też: Pełnowymiarowa Supra z Lego. Replika z klocków ma nawet swój napęd

Plotki wskazują, że Corvette E-Ray 2023 zadebiutuje na 2023 rok modelowy z ceną poniżej 100000 dolarów, ale przez pandemię te plotki, choć mogą nawet opierać się na rzeczywistych informacjach, mogły się już przedawnić.