Reklama
aplikuj.pl

Ekran Eco²OLED na pokładzie Samsunga Galaxy Z Fold3 jest wyjątkowy

W najnowszym smartfonie Samsunga znalazł się wyjątkowy rodzaj panelu LED, którego „eco” w nazwie odnosi się do tego, że jest nie tylko ekologiczny, ale też ekonomiczny. Mowa o Galaxy Z Fold3, który otrzymał ekran Eco²OLED, w którym Samsung pokazał swoje dążenie do „ekonomiczności” i „ekologiczności”.

Czym charakteryzuje się ekran Eco²OLED?

Ekran Eco²OLED, znajdujący się w Galaxy Z Fold3, nie posiada specjalnej warstwy polaryzacyjnej tak, jak to ma miejsce w przypadku zwyczajnych OLED-ów. W nich odpowiada ona głównie za redukcję odbić oraz polepszanie widoczności szczegółów. Jej wadą jest jednak zmniejszanie jasności ekranów nawet o 50 procent, dlatego Samsung opracował jej zamiennik w postaci specjalnego układu filtrów.

Czytaj też: Motorola Moto G60S już do kupienia, ale w Polsce możemy trochę poczekać

Dzięki tym filtrom ekran przepuszcza o 33% więcej światła od wewnątrz, a to oznacza, że może być podświetlany w mniejszym stopniu. To przekłada się z kolei (wedle producenta) na 25-procentowy spadek zużycia energii. Ta cecha pozwolił też Samsungowi na lepsze wykorzystanie dopiero co wyłaniającej się na rynku technologii UPC, czyli aparatu pod ekranem.

Czytaj też: Premiera ASUS ROG Phone 5s i 5s Pro. Co przyniosły nowe wersje?

Kwestia ekologiczności odnosi się do tego, że ekran Eco²OLED z jednej strony nie wymaga wspomnianej warstwy polaryzacyjnej, a z drugiej jego wyprodukowanie obejmuje mniejszą liczbę plastikowych elementów.