Reklama
aplikuj.pl

Skyrim Anniversary Edition pobija wynik Resident Evil 4 w kategorii sprzedawania tego samego

skyrim anniversary edition

Bethesda znowu to zrobiła. Skyrim Anniversary Edition to kolejne wydanie kultowej odsłony The Elder Scrolls V, które brzmi trochę jak żart, ale jak tu nie kochać tego tytułu…

Jeszcze jeden!

Ktoś tutaj zbiera wszystkie wydania The Elder Scrolls V: Skyrim? Jeśli tak, to do kolekcji będziecie musieli dorzucić jeszcze jedno wydanie gry. Bethesda podczas Quakeconu, oprócz zapowiedzi portu Quake 1 na masę urządzeń do grania, ogłosiła również kolejne wydanie Skyrima. Tym samym, gra podkręca swój rekord, z którym konkuruje przeciwko Resident Evil 4.

Resident Evil 4 dostępny jest na PC, Nintendo Wii, PlayStation 2, GameCube, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch. Do tego mamy wersję Resident Evil 4 Ultimate HD na PC oraz Resident Evil 4 VR na Oculus Quest. Razem – 11 wydań gry.

Czytaj też: Emulator PS1 na Xbox Series X|S. DuckStation działa idealnie

The Elder Scrolls V: Skyrim za to wyszedł na: PC, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Switch. Skyrim Special Edition dostępne jet na PlayStation 4, Xbox One, PC. Skyrim VR trafiło na PlayStation VR i headsety PCVR. Nowe wydanie nazwane The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition dostępne będzie na PlayStation 5, Xbox Series, PC, Xbox One, PlayStation 4. Razem daje to 14 wersji gry.

Skyrim Anniversary Edition – co nowego?

To jest dobre pytanie. Co jeszcze Bethesda wymyśliła, aby sprzedać nam ten tytuł kolejny raz? Zacznijmy od dobrej wiadomości – wszyscy posiadacze Skyrim Special Edition dostaną darmową aktualizację do wersji Skyrim Anniversary Edition. Co za to w niej będzie?

Oprócz podstawowej wersji gry oraz trzech rozszerzeń, gracze zagrają w Skyrima, który oferuje zawartość powstałą w Creation Club, czyli modach od graczy. W grze od razu zaimplementowane będą takie rzeczy jak tryb surwiwalu czy… łowienie ryb. Oprócz tego pojawią się nowe zadania! Do tego, gracze otrzymają dostęp do ponad pięciuset mniejszych modów, za które tradycyjnie trzeba zapłacić. Niektóre z nich dopiero będą miały swoją premierę. W skrócie – jeśli komuś mało, to będzie mógł aktywować jeszcze więcej zadań, lochów, bossów, broni, czarów i innych rzeczy, które rozbudują tytuł.

Czytaj też: GTA Remastered Trilogy opóźnione, choć o grach oficjalnie nie wiemy

Tytuł zostanie ulepszony na konsolach nowej generacji, jednakże nie poznaliśmy szczegółów zmian. Zapewne można się spodziewać wyższej rozdzielczości czy odblokowanego klatkarzu. Warto dodać, że posiadacze abonamentu Xbox Game Pass, którzy ogrywają Skyrim Special Edition w ramach tej usługi, też będą mogli ulepszyć grę do wersji Skyrim Anniversary.