Reklama
aplikuj.pl

Call of Duty Vanguard zapełni Wasz dysk błyskawicznie

call of duty vanguard

Nowe Call of Duty Vanguard nie ma już przed nami tajemnic. Tytuł sam w sobie jest jednak pełen ciekawostek, o których nie sposób nie wspomnieć. Wiecie ilu deweloperów tworzy grę?

Call of Duty Vanguard – udało się

Zapewne ekipa Sledgehammer Games odetchnęła z ulgą. Przecieki ze studia wskazywały na to, że gra była jeszcze kilka miesięcy temu w takich tarapatach, że nie było możliwości, aby twórcy wyrobili się w terminach. Mogło nawet dojść do sytuacji, w której tytuł nie zadebiutuje w nowym roku.

Czytaj też: GTA Remastered Trilogy opóźnione, choć o grach oficjalnie nie wiemy

Późniejsze przecieki wskazywały na to, że ekipa otrzymała pomoc od Treyarchu i w końcu produkcja wróciła na właściwe tory. Jak się jednak teraz okazuje – tytuł nie został stworzony tylko przez dwa studia. Aby projekt się powiódł, zaciągnięto do pracy aż… osiem zespołów deweloperskich.

Głównym zespołem, który odpowiada w dużej mierze za tryb sieciowy oraz kampanię fabularną jest oczywiście Sledgehammer Games. To oni kierowali projektem i choć prawie się na tym przejechali i niemalże zostali zdegradowani do zespołu wspomagające Infinity Ward i Treyarch, to jednak dowieźli nowego CoDa.

Czytaj też: Emulator PS1 na Xbox Series X|S. DuckStation działa idealnie

Ekipa jednak musiała przekazać tworzenie trybu Zombie innym osobom. To Treyarch zajął się tworzeniem tej zawartości. Co z nowymi rozszerzeniami do Warzone, inspirowanymi Call of Duty: Vanguard? Za nie odpowiada Raven Software.

Oprócz tego, ekipy był wspierane jeszcze przez kilka zespołów. Są nimi: Beenox, Demonware, High Moon Studios, Activision Shangai Studio oraz… Toys for Bob. Tak, Ci od Skylandersów, czy nowych odsłon Spyro i Crasha Bandicoota. Wszystkie ręce na pokład! No, może poza Infinity Ward, które prawdopodobnie będzie odpowiedzialne za następną część serii. Po cichu liczę na Modern Warfare 2.

Ile zajmuje Call of Duty Vanguard?

Pytanie tylko, czy macie odpowiednią liczbę wolnych gigabajtów na dysku PC czy konsoli? Szczególnie zaniepokojeni powinni być posiadacze Xbox Series S z dyskami 500 GB… Okazuje się bowiem, że Call of Duty Vanguard waży 270 GB! Jest to rozmiar gry z zainstalowanymi wszystkimi trybami tj. kampanią, multiplayerem oraz zombie (bez Warzone).

Na szczęście w Call of Duty możemy instalować tylko interesujące na elementy gry. Jeśli zamierzamy ograć tylko kampanię fabularną, to musimy przygotować „zaledwie” 75 GB. Co ciekawe, gra na poprzednią generację konsol jest sporo mniejsza. Posiadacze takiego Xbox One muszą przygotować „tylko” 175 GB na całą grę.