Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzi Audi Grandsphere. Co tym razem przygotowała firma?

Nadchodzi Audi Grandsphere, Audi Grandsphere

Audi chce odmienić motoryzację, jaką znamy. Firma ogłosiła to już na początku lipca, kiedy zapowiedziała ujawnienie trzech nowych elektrycznych samochodów. Koncepcję Skysphere już zobaczyliśmy, a teraz wiemy, że nadchodzi Audi Grandsphere, co potwierdza ujawniony właśnie zwiastun.

Audi Grandsphere na nowych zwiastunach

Dowiedzieliśmy się, że już 2 września Audi Grandsphere doczeka się wielkiego debiutu, jako drugi z trzech nowych koncepcji BEV firmy. Tym pierwszym było połączenie Roadstera i Grand-Tourera. Wiemy też, że tym ostatnim będzie crossover, więc to naturalne, że doszły nas też słuchy, czym będzie Grandsphere, a będzie po prostu sedanem. Sedanem dziwnie przypominającym Audi A7 Sportback, choć większym i bardziej odważnym, a przede wszystkim przestronniejszym, dzięki znacznemu skróceniu maski.

Czytaj też: Nieoficjalne szczegóły napędu Corvette E-Ray 2023

Audi w ramach zwiastuna Grandsphere twierdzi, że to nie jakiś tam elektryczny sedan, a bezemisyjny mobilny salon na kółkach, który otwiera się na świat i to dosłownie, dzięki pozbawieniu nadwozia słupka między przednimi i tylnymi drzwiami. Chociaż koncepcja posiada kierownicę, to jest ona raczej tylko dodatkiem, ponieważ została zaprojektowana z myślą autonomii poziomu 4.

Czytaj też: Premiera Lamborghini Countach LPI 800-4. Powrót legendy naznaczony hybrydą

Nie wiemy jednak, czym Audi Gransphere nas zaskoczy, bo tak jak Skysphere wywołało sporo zamieszania przez możliwość regulacji długości rozstawu osi i tym samym dokonywania wyboru między nadwoziem roadster i Grand Tourer, tak miło byłoby, gdyby Audi w następnych konceptach również jakoś zaszalał z pomysłami.