Reklama
aplikuj.pl

Cheaty do Battlefield 2042 już są w sprzedaży

battlefield 2042

Jesteśmy świadkami dość niecodziennej sytuacji. Cheaty do Battlefield 2042 są już dostępne do kupienia, a premiera gry odbędzie się przecież dopiero w październiku. Czy DICE zdąży załatać luki?

Cheaty na PC

Pecetowe wersje gier wideo mogą pochwalić się najlepszą oprawą graficzną, bogatymi opcjami konfiguracji rozgrywki, zatrzęsieniem kompatybilnych akcesoriów… w skrócie – wszystko wskazuje na to, że jeśli ktoś chce być najlepszy, w danej grze, to powinien grać na PC. No chyba, że nasza ulubiona gra sieciowa zostanie zalana przez oszustów. W takim przypadku granie na konsolach przestaje być już złym pomysłem.

Nikt nie lubi, gdy giniemy przez oszusta. Wiadomo, jako gracze pewnie nie raz oskarżaliśmy kogoś o to, że stosuje cheaty, podczas gdy w głębi duszy dobrze wiedzieliśmy, że po prostu byliśmy gorsi. Zdarza się jednak, że do jakiejś produkcji przyklei się cała chmara cheaterów i wtedy zazwyczaj następuje odpływ graczy.

Czytaj też: Premiera Saints Row bliżej niż myślicie

Deweloperzy dwoją się i troją, aby zapobiegać działaniom oszustów, ale doszliśmy już nawet do takiego poziomu rozbudowania rynku nielegalnych programów, że część z nich wymaga uiszczenia opłaty, aby je pobrać. I są tacy co płacą. Mnie popularne cheaty ciężej jest wykryć, więc deweloperzy muszą uważać, aby nie doszło do sytuacji, w której każda rozgrywka irytuje uczciwych graczy.

Battlefield 2042 ma problem

DICE i Electronic Arts znaleźli się właśnie w dość ciężej sytuacji, z której, mam nadzieję, wybrną do premiery Battlefield 2042, która nastąpi 22 października 2021. Okazuje się, że już teraz można w sieci znaleźć oferty sprzedaży cheatów do nadchodzącego shootera DICE.

Oczywiście, kupujący nie mają pewności, że to co kupują będzie działać, ale mają prawo wierzyć, że rzeczywiście już teraz, jeszcze przed premierą tytułu, ktoś przygotował tego typu programy. Battlefield 2042 przeszedł już testy alpha i wśród nich znaleźli się też niestety twórcy cheatów, którzy odnaleźli w produkcji luki, które prawdopodobnie wykorzystali.

Czytaj też: Call of Duty Vanguard w 120fps na PS5. Co kryją opcje gry?

Do premiery gry zostało jeszcze trochę czasu i prawdopodobnie uda się załatać niedoróbki, które pozwalają na cheatowanie. Popularność oszustw do Battlefield 2042 budzi już teraz obawy o to, czy twórcy będą nadążali z walką z oszustami, po premierze tytułu.