Reklama
aplikuj.pl

Dying Light 2 – pomysły i technologia robią wrażenie na nowych zwiastunach

dying light 2

Techland opublikował dwa nowe materiały wideo z Dying Light 2. Gra zapowiada się dobrze zarówno od strony pomysłowości twórców, jak i technologii zastosowanej w produkcji.

Gracze nie chcą porażki Dying Light 2

Wobec Dying Light 2 są duże oczekiwania. Nie ma co ukrywać, że Techlandowi, podobnie jak CD Projekt RED, udało się zbudować niesamowite zainteresowanie wokół produkcji. Tytuł robi wrażenie pod względem tego, co jest nam zapowiadane od czasu pierwszego ujawnienia produkcji.

Czytaj też: Call of Duty Vanguard w 120fps na PS5. Co kryją opcje gry?

To, że gracze czekają, widać również po liście najchętniej wishlistowanych gier na Steam. To wrocławska produkcja jest na pierwszym miejscu ze wszystkich zapowiedzianych tytułów! Wcześniej pierwszy był Cyberpunk 2077. Nie dziwne zatem, że gracze podchodzą też z pewnymi obawami, co do jakości tytułu, ponieważ wszyscy dobrze wiemy, ile czasu CD Projekt RED potrzebuje, aby uporać się ze wszystkimi problemami występującymi w ich grze. W komentarzach pod nowymi materiałami wideo często pojawia się prośba graczy o to, aby Techland nie zawiódł.

Dying Light 2 RTX ON

Skoro już jesteśmy przy wspomnianych materiałach… Techland zaprezentował nam działanie technologii ray-tracingu w Dying Light 2 Stay Human. Wideo udostępnione na kanale NVIDIA GeForce rozkłada na czynniki wszystko to co zyskamy, gdy nasz komputer będzie w stanie uruchomić tego typu technologię.

Czytaj też: Cheaty do Battlefield 2042 już są w sprzedaży

Wspaniałe cienie czy oświetlenie będą nas kusić, aby włączyć te opcje w grze, ale co gdy nasz komputer nie będzie pokazywał magicznych 60 klatek na sekundę? Wtedy z pomocą przyjdzie inna technologia – NVIDIA DLSS, który pozwoli za pomocą sztucznej inteligencji, odciążyć kartę graficzną i znacząco poprawić wydajność gry.

To my zdecydujemy o losie miast w Dying Light 2

Choć pełny tytuł gry, Dying Light 2 Stay Human, zdaje się nam sugerować, że bardzo ważnym elementem produkcji będzie dbanie o nas samych, to Techland przypomina jednak, że w ich najnowszej grze, o losie miasta, w którym toczą się wszystkie wydarzenia, zadecydujemy naszymi licznymi wyborami.

W produkcji ma pojawić się masa sytuacji, które wpłyną na to, jak finalnie będzie prezentować się okolica. Dołączenie do danych frakcji da nam nawet dostęp do innych rodzajów broni i… już się zastanawiam, do kogo muszę się przyłączyć, aby móc używać kastetu zrobionego z łańcucha od roweru. Nie wiem, kto na to wpadł, ale jest geniuszem!