Reklama
aplikuj.pl

Data premiery Horizon Forbidden West opóźniona, ale są niespodzianki

horizon forbidden west

Horizon Forbidden West nie trafi do sprzedaży w 2021 roku. Deweloperzy nie napotykają większych problemów, ale chcą na spokojnie doszlifować swoją produkcję. Dla fanów Horizon są jednak dobre informacje.

Data premiery Horizon Forbidden West

Oryginalnie, Horizon Forbidden West miało zadebiutować na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 w 2021 roku. Twórcy długo trzymali się tego terminu, choć liczne przecieki wskazywały na to, że gra jest już zaplanowana na przyszły rok. Informacje od informatorów okazały się znajdować potwierdzenie w rzeczywistości.

Czytaj też: Dying Light 2 – pomysły i technologia robią wrażenie na nowych zwiastunach

Produkcja Horizon Forbidden West ma przebiegać bez większych zakłóceń i pewnie twórcy mogliby się spiąć i zdążyć na 2021, ale wolą na spokojnie dopracować tytuł ekskluzywny dla Sony. W związku z tym, premiera Horizon Forbidden West została przełożona na 2022 rok. Najważniejsze jest jednak, to że poznaliśmy konkretną datę wydania! Nowy tytuł Guerilla Games trafi do sprzedaży 18 lutego 2022 roku.

Horizon Zero Dawn odświeżone

Ogłoszeniu związanemu z opóźnieniem daty premiery Horizon Forbidden West towarzyszyła jeszcze jedna informacja. Guerilla Games zaskoczyło i po cichu pracowało nad lepszym działaniem Horizon Zero Dawn na PlayStation 5. Nowa łatka dla gry z PS4 sprawia, że tytuł lepiej sprawuje się na konsoli aktualnej generacji od Sony.

Horizon Zero Dawn na PS5 dotychczas chodziło w 4K skalowanym z 1440p i 30 klatkach na sekundę, czyli tak jak na PlayStation 4 Pro. Nowa łatka sprawia, że gra działa w takiej samej rozdzielczości, ale za to oferuje już 60 klatek na sekundę, nawet w momentach, w których 30fps z PS4 i PS4 Pro zaliczało spadki wydajności.

Czytaj też: Nowe przecieki na temat Resident Evil 9 sugerują powrót dobrze znanej bohaterki

Poprawie uległy także czasy ładowania. Horizon Zero Dawn czasem potrafił się wczytywać bardzo długo. Teraz tam, gdzie musieliśmy czekać ponad minutę, czekamy mniej niż 30 sekund. Podkreślmy to jeszcze raz – to nie jest natywna wersja gry na PS5. To dalej wersja PS4, która otrzymała kilka usprawnień. Pod względem zasięgu rysowania obiektów czy jakości tekstury, nic się nie zmieniło.

Aloy w Genshin Impact

To jednak nie koniec atrakcji dla fanów serii Horizon. Aloy trafi wkrótce do Genshin Impact, jako pierwszy crossover azjatyckiej gry. Jak bohaterka będzie prezentować się w grze, możemy zobaczyć na nowym zwiastunie tytułu.