Reklama
aplikuj.pl

Saints Row zaprezentowane! Data premiery, gameplay, kontrowersje

saints row

Nowe Saints Row to prawdziwy reboot serii. Gracze już teraz podzielili się na dwa obozy i krytykują lub bronią tytułu. Dlaczego nowa odsłona kultowej marki budzi takie emocje?

Zwiastun Saints Row i data premiery gry

Saints Row powróciło. Volition postanowiło jednak namieszać w serii i zresetowało, to co dotychczas znaliśmy. Nie ma starych znajomych i zdaje się, że nie ma pań z ogromnymi biustami czy dildosów stosowanych jako broń. Chyba już zaczynacie łapać, o co mają niektórzy pretensje? Rzućcie okiem na zwiastun zapowiadający grę!

W chwili pisania tego wpisu, przeważają łapki w dół. Gracze już teraz piszą, że to nie jest prawdziwe Saints Row i… w sumie, to każdy liczył na coś trochę innego. Jedni chcieli powrotu klimatu trójki. Zaraz ktoś pisze, że chciał grę w stylu jedynki… Deweloperzy poszli jednak swoją drogą i stworzyli coś, co dalej zdaje się być szalone, ale bez bardzo chamskiego humoru, który po części, w ostatnim czasie, wyróżniał tę serię. Gdy jednak spojrzymy na fragmenty rozgrywki z wersji pre-alpha, to zdaje się, że to dalej ta sama, wspaniała, zwariowana zabawa.

Gangu na wielką skalę w nowym Saints Row nie ma, ponieważ twórcy chcą zacząć opowiadać nową historię i zacząć od samych początków gangu Saints Row. Z czasem zapewne byśmy doszli znów do bycia postrachem całego miasta, ale to w przyszłych odsłonach… jeśli te powstaną, bo choć często zdarza się, że narzekacze najgłośniej krzyczą, tak tutaj zastanawiałbym się, czy odejście od kontrowersyjnych tematów nie sprawi, że wiele osób naprawdę straci zainteresowanie serią. Poprzednia gra studia, Agents of Mayhem, nie skradła serc graczy.

Czytaj też: Dying Light 2 – pomysły i technologia robią wrażenie na nowych zwiastunach

Saints Row powróci 25 lutego 2022. Tytuł będzie dostępny na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One oraz PC w Epic Games Store. Niestety, nie potwierdzają się zatem informacje o tym, że poprzednia generacja konsol została przez deweloperów porzucona.

Saints Row: The Third Remastered za darmo

W związku z ogłoszeniem nowego Saints Row, odświeżona, trzecia część serii jest w tej chwili dostępna za darmo. Tytuł jest możliwy do pobrania poprzez Epic Games Store. Na dodanie gry do konta macie czas do 2 września 2021. Konkretnie – do godziny 17:00.

Czytaj też: Nowe przecieki na temat Resident Evil 9 sugerują powrót dobrze znanej bohaterki

Z jednej strony miło, że wydawca udostępnia tak świetny tytuł za darmo. Z drugiej strony – w ten sposób gracze mogą poznać Saints Row od strony, z którą deweloperzy zdają się próbować zerwać.