Reklama
aplikuj.pl

Dying Light na Nintendo Switch oraz nowe wieści o kontynuacji

dying light

Techland przygotował z okazji Gamescomu 2021 nowy materiał wideo o swojej nadchodzącej grze. Na koniec transmisji ujawniono niespodziankę w postaci Dying Light na Nintendo Switch.

Specjalny odcinek Dying 2 Know

Techland prowadzi swoje show Dying 2 Know, w którym, na wzór Night City Wire od CD Projekt RED, poznajemy kolejne informacje o tytule. Czy taka forma wideo, w której deweloperzy robią wywiady sami ze sobą ma sens, jest często poruszanym tematem, ale nie można na pewno powiedzieć, że tego typu nagrania nie budzą zainteresowania i co jakiś czas przypominają tysiącom graczy o nadchodzącym tytule.

Specjalny odcinek Dying 2 Know powstał z okazji Gamescom 2021 i pozwolił dowiedzieć nam się więcej na temat samej broni, czy jej modyfikacji. W grze będzie masa elementów, które pozwolą nam zmodyfikować uzbrojenie i raczej każdy powinien przygotować sobie ekwipunek, który dopasuje się do jego stylu gry. Rada od twórców – podczas walki musimy być kreatywni, a gra będzie nas do tego zachęcać licznymi mechanikami rozgrywki.

Czytaj też: Data premiery Horizon Forbidden West opóźniona, ale są niespodzianki

Jedynym rozczarowaniem podczas transmisji było to, że Techland pokazał „nowy zwiastun”, który w sieci dostępny był już od 24 sierpnia. Jeśli jednak jeszcze go nie widzieliście – rzućcie okiem.

Dying Light na Nintendo Switch

Techland jednak nie zakończył pokazu rozczarowaniem, związanym z prezentacją tego samego materiału wideo. Na koniec Dying 2 Know potwierdzono istnienie Dying Light Platinum Editon na Nintendo Switch!

Wydanie gry będzie naprawdę porządnie dopakowane. Plastikowe pudełko znajdziemy na półkach sklepowych w kartonowym zabezpieczeniu. W środku, oprócz kartridża z grą, będzie jeszcze mapa świata gry. Do tego znajdziemy książeczkę z poradnikiem przetrwania oraz kilka naklejek. Ciekawe, czy gdyby pudełkowe wydania gier miały takie gadżety, to dziś sprzedaż fizycznych wydań trzymałaby się lepiej?

Czytaj też: Saints Row bez spolszczenia? Trzy dodatki po premierze

Teraz największym pytaniem jest to, jak Dying Light działa na Nintendo Switch? Techland do tej pory wydał jedną grą na tę konsolkę i jest to Call of Juarez: Gunslinger (oj, ale bym grał w nowe CoJ!). Dying Light miał problemy z działaniem nawet na Xbox One, gdzie płynność spadała poniżej 30 klatek na sekundę. Jak bardzo będzie trzeba zatem obciąć grafikę Dying Light, aby tytuł działał na przenośnej konsolce?