Reklama
aplikuj.pl

Huawei nie koncentruje się tylko na HarmonyOS. Oto EMUI 12

Huawei nie koncentruje się tylko na HarmonyOS. Oto EMUI 12

Wydawało się, że Huawei wkłada teraz wszystkie siły w rozwój HarmonyOS, odsyłając w zapomnienie EMUI. Wygląda jednak na to, że wcale tak nie jest, bo po cichu zaprezentowano EMUI 12.

Jakie nowości przynosi EMUI 12

HarmonyOS jest już stopniowo wprowadzane nie tylko do nowych urządzeń Huawei, ale również do tych starszych. Nie oznacza to jednak, że nakładka systemowa producenta przestała istnieć. Zaprezentowano bowiem EMUI 12, które przynosi ze sobą odświeżony interfejs użytkownika, ale nie tylko, bo nowości jest kilka. Niestety nie poznaliśmy jeszcze harmonogramu wdrażania EMUI 12.

Czytaj też: Nadchodzi kolejny budżetowiec Motoroli. Co wiemy o Moto E20?

Odświeżony interfejs

Ten nowy, minimalistyczny i bardziej uporządkowany interfejs jest, bez wątpienia, najważniejszą z nowości EMUI 12. Skoncentrowano go na trzech kolorach – białym, czarnym i niebieskim. Jest bardziej przejrzysty i czytelniejszy.

Dostosowywanie czcionek

Dzięki zmianom będzie można nie tylko dostosować rozmiar czcionki, ale również jej grubość, dzięki czemu wybierzemy takie parametry, które najbardziej nam odpowiadają.

Łatwy dostęp do panelu sterowania

Użytkownicy będą mogli uzyskać łatwy dostęp do panelu sterowania z dowolnego ekranu. Z jego poziomu będzie można sterować odtwarzaniem czy uzyskać dostęp do skrótów.

Device+

Ta nowość umożliwia współprace pomiędzy urządzeniami producenta. Łatwo prześlemy pliki pomiędzy smartfonem, tabletem, laptopem czy telewizorem.

Czytaj też: Messenger dostaje nowe funkcje z okazji 10 urodzin

Wydajność

Zadbano również o wydajność, co przekłada się na szybsze ładowanie stron internetowych czy aplikacji. Huawei zapewnia, że nawet po długim użytkowaniu wszystko będzie działać płynnie.

Bezpieczeństwo

Nie zapomniano też o kwestiach bezpieczeństwa. Podczas korzystania z funkcji współpracy na wielu urządzeniach, będzie można odblokować smartfon z poziomu laptopa. EMUI 12 umożliwi nam też dodanie w telefonie smartwatcha jako urządzenia zaufanego.