Reklama
aplikuj.pl

Nowe smartwatche Fossil zadebiutowały. Co oferują Fossil Gen 6?

Nowe smartwatche Fossil, Fossil Gen 6, premiera Fossil Gen 6, specyfikacja Fossil Gen 6

Dwie wersje wielkości kopert, Google Wear OS w starszej wersji, AMOLED, nowy układ Snapdragon i pełen zestaw funkcji, których wymagamy od smartwatcha. Oto Fossil Gen 6 w skrócie. Jednak co dokładnie mają do zaoferowania te nowe smartwatche Fossil?

Nowe smartwatche Fossil już oficjalnie. Oto Fossil Gen 6

Ceny nowych smartwatchy, których obudowy wykonano ze stali nierdzewnej, zaczynają się od 299 dolarów (w przeliczeniu około 1150 złotych). Producent oferuje do tego różne paski, bo te silikonowe, skórzane i ze stali nierdzewnej, które kosztują od 29 do 49 dolarów. Oczekuje się, że 27 września Fossil Gen 6 trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych – informacja dotycząca jego dostępności międzynarodowej nie została jak na razie podana.

Czytaj też: Apple ulepszy Face ID w iPhone 13? Smartfon odblokujemy nawet w maseczce

Smartwatche dostępne w rozmiarze 42 mm lub 44 mm, oferują 1,28-calowe wyświetlacze AMOLED o rozdzielczości 416 x 416 pikseli z funkcją Always On Display. Na ich bocznej krawędzi znajdują się trzy przyciski, z czego ten środkowy działa jako obrotowa koronka. Nie zabrakło również wbudowanych głośników oraz mikrofonu.

Czytaj też: Na serię Huawei Mate 50 będziemy musieli jeszcze długo poczekać

Sercem Fossil Gen 6 jest układ Snapdragon Wear 4100+ wspierany przez 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci masowej. Jego bateria ma wytrzymać ponad 24 godziny, a naładowanie jej do 80 procent ma zająć zaledwie pół godziny. Po stronie oprogramowania dostajemy starszą wersję Wear OS (producent obiecuje aktualizację do Wear OS 3 w przyszłym roku), a po stronie łączności Bluetooth 5 LE, GPS, NFC SE i WiFi.

Oprócz tego smartwatch oferuje nam wodoodporność do 3 ATM, monitorowanie poziomu tlenu we krwi (SpO2), czy śledzenie snu i drzemki. Nie zapomniano również o różnych trybach sportowych.