Reklama
aplikuj.pl

Instagram będzie wymagał podania daty urodzenia. Inaczej zablokuje konto

instagram kids, zaprzestano badań nad Instagramem, badań nad Instagramem

Instagram zapowiedział, że w celu stworzenia bezpieczniejszego i nastawionego na prywatność środowiska dla młodych ludzi będzie wymagać od użytkowników podania daty urodzenia. Inaczej zablokuje im konto.

Chcesz dalej mieć konto w serwisie Instagram? Musisz podać datę urodzenia.

W ostatnim czasie serwisy społecznościowe podejmują coraz więcej działań mających na celu ochronę nieletnich użytkowników. Nie inaczej jest w przypadku Instagrama, który już w marcu uniemożliwił dorosłym użytkownikom wysyłanie wiadomości nieletnim, którzy ich nie obserwują. Ograniczono również opcje dostępne dla reklamodawców, by niektóre z reklam nie docierały do użytkowników poniżej 18 roku życia. Takie działania są bardzo potrzebne, jednak jeśli mają być dalej prowadzone, konieczna jest znajomość wieku wszystkich użytkowników.

Czytaj też: Nowe urządzenia Xiaomi w Polsce – hulajnoga Mi Electric Scooter 3, słuchawki z ANC i nie tylko

W przypadku tych, którzy założyli konta na Instagramie od 2019 roku, nic się nie zmieni. Oni przy rejestracji musieli już podać datę urodzenia. Podobnie osoby mające połączony Instagram z Facebookiem. Jednak jeśli ktoś założył konto wcześniej, będzie musiał serwisowi zdradzić kiedy się urodził. Taka prośba zacznie pojawiać się w aplikacji, a jej zignorowanie spowoduje, że prośba będzie wracać i to w coraz natrętniejszej formie. Widać to na screenie.

Czytaj też: Asus ZenFone 8 Flip w bardzo atrakcyjnej promocji

Ostatecznie skończy się to tym, że Instagram zablokuje konto użytkownikom, którzy nie będą chcieli tej daty podać. Okazuje się również, że kłamstwo także może się nie sprawdzić w tym przypadku. Serwis wykorzysta bowiem sztuczną inteligencję, która na podstawie postów z okazji urodzin oszacuje, czy podane przez użytkownika dane są zsynchronizowane z tym, co pokazywane jest w serwisie. Jednak ta funkcja, wedle informacji, jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie prac, więc szybko do Instagrama nie trafi.