Reklama
aplikuj.pl

The Premiere – projektor czy telewizor?

The Premiere - projektor czy telewizor?

Samsung zaprezentował w Polsce swoje najnowsze urządzenie – projektor The Premiere. To idealna alternatywa dla każdego, kto nie chce mieć w domu telewizora, ale chciałby cieszyć się najlepszą jakościowo rozrywką.

Projektor The Premiere, czyli wrażenia do potęgi

Samsung przedstawił dwa modele laserowych projektorów The Premiere – 130-calowy LSP9T i 120-calowy LSP7T. Nie jest to już urządzenie, z którym do tej pory kojarzyliśmy nazwę „projektor”, bo tym razem nie jest to zagracające wnętrze, wielkie urządzenie potrzebujące odpowiedniego miejsca i długiego ustawiania. Samsung zapewnia, że „The Premiere działa zaraz po włączeniu – w ciągu 10-20 sekund można rozpocząć kinowy seans”. Brzmi to bardzo zachęcająco. Ten projektor charakteryzuje się dostępem do funkcji Smart TV, rozdzielczością 4K, pieknymi kolorami i kontrastem (HDR10+) i naprawdę wielkim ekranem.

Czytaj też: Instagram będzie wymagał podania daty urodzenia. Inaczej zablokuje konto

Dzięki technologii Podwójnego Lasera w modelu LSP9T, można cieszyć się bardziej rzeczywistymi i intensywnymi kolorami. Warto również wspomnieć o wysokiej jasności – 2800 ANSI lumenów w LSP9T oraz  2200 ANSI lumenów LSP7T. Nie trzeba więc się martwić, że w pomieszczeniu, w którym chcemy oglądać nie jest dostatecznie ciemno. Oba projektory oferują cztery tryby wyświetlania: standardowy, dynamiczny, filmowy oraz Filmmaker Mode. Ten ostatni zadba o ustawienia, jakie dla filmu wymarzyli sobie jego producenci.

Czytaj też: Nowe urządzenia Xiaomi w Polsce – hulajnoga Mi Electric Scooter 3, słuchawki z ANC i nie tylko

Jedną z najistotniejszych cech The Premiere jest Ultra Krótki Rzut. Nie trzeba więc podwieszać urządzenia pod sufitem czy szukać dogodnego, oddalonego od ściany miejsca. Aby uzyskać 100-calowy obraz w modelu LSP9T projektor powinien znajdować się zaledwie 11,3 cm od ściany czy ekranu. Samsung nie zapomniał też o dobrej jakości dźwięku. W modelu LSP9T znajdziemy 40-watowe głośników w formacie 4.2 i wbudowane głośniki niskotonowe. Natomiast model LSP7T wypełni przestrzeń potężnym dźwiękiem, dzięki 30-watowym głośnikom w formacie 2.2.