Reklama
aplikuj.pl

Mobilna konsola Powkiddy A20 zamknięta w retro obudowie. Oto Gameboy na Androidzie

Mobilna konsola Powkiddy A20, Mobilna konsola, Powkiddy A20

Wyobraźcie sobie Gameboya… ale w dzisiejszych czasach. Może i zamkniętego w obudowie typu retro, ale jednocześnie posiadającego wszystko to, co nowoczesne. Tak w skrócie można podsumować mobilną konsolę Powkiddy A20, inspirowaną ewidentnie oryginalnym dziełem Nintendo.

Jeśli chcieliście nowoczesnego Gameboy’a, mobilna konsola Powkiddy A20 powinna spełnić Wasze oczekiwania

Spójrzcie tylko na tę konsolę w czarnej, kanciastej obudowie. Idealnie mieści się w dłoni, choć do grania wymaga oczywiście dwóch rąk, żeby lepiej operować postaciami w grach. Te pojawiają się na 3,5-calowym wyświetlaczu IPS o rozdzielczości 640×480 pikseli, ale producent zadbał też o dodatkowy port micro HDMI do podłączenia konsoli do zewnętrznych wyświetlaczy.

Czytaj też: Czy Galaxy Z Fold3 naprawdę jest tak wytrzymały?

Wedle informacji, udostępnionych przez serwis CNX Software, konsola A20 od Powkiddy jest napędzana przez czterordzeniowy procesor Amlogic S905D3 Cortex-A55 o taktowaniu 1,9 GHz oraz procesor graficzny ARM Mali-G31MP2 w ramach układu SoC z 2 GB pamięci DDR4. Te połączenie jest zasilane 3000 mAh akumulatorem, który pozwala na 3,5 godziny pracy i sprawia, że konsola jest zdolna do obsługi OpenGL ES 3.2, Vulkana 1.0 i OpenCL 2.0.

Czytaj też: Z Nowego Jorku do Londynu w 3 godziny, czyli naddźwiękowy samolot EON-01

Konsola będzie dostępna w przyszłości na AliExpress, dlatego na ten moment nie znamy szczegółów co do ceny. Powyżej możecie jednak zobaczyć, jak się sprawdza w akcji. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że obsługuje Wi-Fi 802.11 b/g/n/ i Bluetooth, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm czy port USB-C do ładowania.

Czytaj też: Windows 11 z aplikacjami z Androida? Kiedyś pewnie tak

Ponieważ mobilna konsola Powkiddy A20 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0, można ją łatwo dostosować i używać jako platformy do uruchamiania emulatorów pokroju: N64, DC, PSP, PS, CPS1, CPS2, CPS3, FBA, NEOGEO, GBA, GBC, GB, SFC , FC, MD, PCE, MAME i MŚ. Wystarczy tylko połączyć się po Wi-Fi i pobrać dowolną aplikację na Androida.