Reklama
aplikuj.pl

Domniemane ceny nowych procesorów Intela. Ile zapłacimy za Core 12. generacji?

testy Intel Core i5-11600KF i Core i5-11400F 1

Użytkownik momomo_us z Twittera po raz kolejny ujawnił przedpremierowe informacje, a tym razem dotyczą one tego, jak w Europie mają ponoć wyglądać ceny nowych procesorów Intela. Ciekawi Was, ile zapłacimy za Core 12. generacji?

Nieoficjalny wyciek informacji na temat ceny nowych procesorów Intela zwiastuje podwyżki

Na ten moment o Core 12. generacji wiemy sporo, bo Intel ujawnił już szczegóły ich struktury, a szereg wycieków jasno wskazał, czego można po nich oczekiwać, ale oficjalnie firma nie ujawniła jeszcze tego, jakie procesory będzie finalnie oferować. Oczywiście tradycja Intela i schemat kultywowany od dawna bezpośrednio mówi nam, czego możemy oczekiwać.

Czytaj też: Instagram będzie wymagał podania daty urodzenia. Inaczej zablokuje konto

Dziś z kolei poznaliśmy najwyraźniej wszystkie planowane układy, które wejdą początkowo do sprzedaży, bo wedle spekulacji Intel nie wprowadzi wszystkich Core 12. generacji od razu na rynek. Najpierw wrzuci na niego te najwydajniejsze i najdroższe z odblokowaną funkcją OC, aby rozbujać początkową sprzedaż na najdroższych płytach głównych.

Czytaj też: The Premiere – projektor czy telewizor?

Wedle powyższych nieoficjalnych danych, najwydajniejszy Core 12. generacji dla konsumentów kupimy w cenie 741 euro z włączeniem podatków. Mniej, bo 708 euro zapłacimy za ten sam układ, ale bez zintegrowanego rdzenia graficznego. Będzie więc drożej, bo wedle tego zestawienia i9-11900K wymaga od nas wyłożenia 670 euro (w Polsce do kupienia za 2499 zł). Dalej znajdziemy już i7-12700 w wersji z i bez iGPU (kolejno 520 i 487 euro) oraz podobnie potraktowane i5-12600 w cenie kolejno 358 i 326 euro).