Reklama
aplikuj.pl

Jakie technologie zastosowano w telewizorach Samsung Neo QLED?

Jakie technologie zastosowano w telewizorach Samsung Neo QLED?

W tegorocznych telewizorach Samsung Neo QLED zastosowano trzy innowacyjne rozwiązania – diody Quantum Mini LED, technologię Quantum Matrix i Procesor AI Neo Quantum. To dzięki nim możemy cieszyć się lepszymi wrażeniami z oglądania czy to na ekranach 4K, czy 8K.

Innowacyjne technologie zastosowane w telewizorach Neo QLED

W tegorocznych telewizorach Samsung wprowadził technologię LCD na kolejny poziom. Możliwe jest to dzięki równowadze pomiędzy licznymi funkcjami i technologiami. Na tak świetny obraz prezentowany na ekranie składa się wiele czynników, takich jak częstotliwość odświeżania, rozdzielczość, poziom kontrastu, proces skalowania obrazu, gama barw czy podświetlenie. Dlatego linia telewizorów Neo QLED wyposażona została w przełomowe technologie – diody Neo Quantum Mini LED, technologia Quantum Matrix i Procesor AI Neo Quantum. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Czytaj też: The Premiere – projektor czy telewizor?

Podświetlenie Quantum Mini LED

Neo QLED przynoszą nam zupełnie nowe źródło światła – diody Quantum Mini LED, które obejmują tysiące LED-ów pozwalających na wierne i szczegółowe odwzorowywanie obrazów przy zachowaniu precyzyjnej kontroli nad podświetleniem. Przekłada się to na więcej detali, precyzję, kontrast i szczegółowość. Tajemnicą tak niewielkiego rozmiaru Quantum Mini LED jest opracowana przez Samsung technologia mikrowarstwy, efektem której jest eliminacja nienaturalnych szumów i głęboka, pozbawiona poświaty, czerń.

Technologia Quantum Matrix

Ta technologia wykorzystuje udoskonaloną skalę luminacji do 12 bitów, w celu zapewnienia lepszej kontroli nad źródłem podświetlenia, czyli diodami Quantum Mini LED. Kontrola ta obejmuje aż 4096 poziomów, jest więc cztery razy bardziej precyzyjna niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów z gradacją 10-bitową. Co to oznacza dla klientów? Niespotykaną dotąd optymalizację kontrastu, głębsze odcienie czerni, efektywniejsze zarządzanie użyciem mocy, lepszą jasność szczytową, rozjaśnienie jasnych i przyciemnienie ciemnych obszarów.

Czytaj też: Nowa promocja Spotify. Tym razem też dla dawnych subskrybentów

Procesor AI Neo Quantum 8K

Dopełnieniem diod  Quantum Mini LED i technologii Quantum Matrix jest Procesor  AI Neo Quantum 8K. Oferuje on niezwykłe możliwości inteligentnego skalowania treści dzięki działającym jednocześnie 16 wielomodelowym sieciom neuronowym. Procesor AI Neo Quantum wykorzystuje napędzane sztuczną inteligencją technologie głębokiego uczenia się, działające na wzór ludzkich procesów uczenia się i zapamiętywania. Jest to o wiele lepsza niż dotychczas wersja tej technologii, bo każda z dostępnych sieci neuronowych odpowiada za określony obszar. Procesor AI Neo Quantum 8K obejmuje ponadto specjalistyczne modele skalowania treści w oparciu o różne aspekty, takie jak rozdzielczość, wartości brzegowe, detale czy szum. Przekłada się to na doskonałą jakość obrazu, wiernie oddane kolory i detale, nawet w przypadku filmów z lat 80. czy 70., bo sztuczna inteligencja poprawi obraz i uczyni go przyjemniejszym dla oka.