Reklama
aplikuj.pl

Dysk Google z ogólnodostępnym trybem offline

dysk google, szyfrowanie na Dysku Google

W ostatnim czasie Dysk Google przechodzi gruntowny „remont”. Jedną z nowości, jakie zostają wprowadzone w usłudze jest dostęp do plików w trybie offline.

Tryb offline Dysku Google

Google cały czas pracuje nad ulepszeniem swoich usług, a praca z ich aplikacjami staje się coraz wygodniejsza. Jednak problem pojawia się wówczas, gdy tracimy połączenie z siecią, a potrzebujemy dostać się do pliku zapisanego w chmurze. O ile jest to plik utworzony przez Google – nie ma problemu, ale co z innymi, np. dokumentami tekstowymi .pdf czy .doc? Niestety, do tych dostęp mieliśmy jedynie będąc online.

Czytaj też: Nowa promocja Spotify. Tym razem też dla dawnych subskrybentów

Od 2019 roku Google w kanale beta Dysku , pracowało nad funkcją przeglądania plików offline. Jak dowiadujemy się z wpisu na blogu Workspace Updates, ta funkcja zostaje wdrożona w stabilnej wersji usługi, dzięki czemu każdy będzie mógł z niej skorzystać, choć zapewne minie trochę czasu, zanim zostanie wdrożona u wszystkich.

Czytaj też: Windows 11 z aplikacjami z Androida? Kiedyś pewnie tak

Google zaznacza, że jeśli Dysk jest w trybie offline, możemy otwierać pliki spoza Google za pomocą aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. Należy to również wziąć pod uwagę podczas konfigurowania plików do dostępu w trybie offline. Sami musimy wcześniej oznaczyć je odpowiednim atrybutem, by potem, bez połączenia z siecią, móc je otworzyć.