Reklama
aplikuj.pl

PS5 Pro z 8K? Dajcie spokój…

ps5 pro

Jaką jakość gier zaoferuje PS5 Pro? Pewien informator zdradził, co mówią jego kontakty. Uważam, że wymyślony przez nich kierunek nie ma najmniejszego sensu. Po co komu 8K?

PS5 Pro – wiemy, że nic nie wiemy

Zaczęło się. Bardzo powoli, ale jednak, pojawiają się pierwsze domysły i „przecieki” na temat PS5 Pro. Czy taka maszynka powstanie? Moim zdaniem jest to więcej, niż pewne. Już przed premierą Xbox Series X i Xbox Series S, Microsoft przebąkiwał o kolejnych wersjach konsol, a do tego nie wierzę, że Sony nie będzie chciało zarobić większych pieniędzy na nowej wersji konsolki, skoro PS4 Pro pokazało, że gracze godzą się na taki ruch.

Czytaj też: Wiedźmińska manga The Witcher Ronin ufundowana. Darmowa figurka jeszcze przez kilka godzin

Oficjalnie jednak nie wiadomo kompletnie nic na temat PlayStation 5 Pro. Wszystko co teraz słyszymy to tylko domniemania, czy analizy rynku ze wskazaniem na rozwój technologii. Jeden z informatorów przytoczył nowe wieści na temat PS5 Pro i… no nie podoba mi się to, co usłyszał.

8K w PS5 Pro?

Podobno „PS5 Pro” na pewno nadchodzi. No, tego można było się spodziewać, więc nie jest, to żadne odkrycie. Tom z Moore’s Law is Dead podaje jednak, że jego zdaniem konsola dostępna będzie w sprzedaży w okolicach 2023-24 roku. Czy to możliwe? Moim zdaniem tak, ponieważ będziemy wtedy w okolicach połowy generacji sprzętu. Znów – nic odkrywczego.

Czytaj też: Infamous 4 na PlayStation Showcase? Raczej w to wątpię

Dziwią za to jednak kolejne informacje. Rozmówcy informatora liczą na to, że nowa konsola Sony zaoferuje rozdzielczość 8K przy cenie 600-700 dolarów i trafi na rynek jeszcze w 2023. Moje pytanie brzmi – po co 8K? PS5 nie oferuje w każdej grze 4K i 60 klatek na sekundę przy włączonym ray-tracingu, a mocniejsza konsola mogłaby to w końcu oferować. Do tego zyskalibyśmy pewnie lepszą płynność w potencjalnych grach na PlayStation VR 2.0. 8K wymagać będzie ogromnych pokładów mocy, a telewizory 8K za trzy-cztery lata nie będą jeszcze tak popularne i tanie.

Sony ma patent na PS5 Pro?

Teraz niektórzy gracze przeszukują patenty zarejestrowane przez Sony i co tam znajdują? Zwrócono uwagę, iż Sony zarejestrowało dla „konsol” oraz „usługi grania w chmurze”, sprzęt, który posiada dwie karty graficzne.

Brzmi… dziwnie? Cóż, to tylko patent. Ale to tylko początek naszej drogi do PS5 Pro. Czekam na kolejne, przedziwne przecieki.